facebook

Наразі заклади освіти є небезпечнішими для учасників освітнього процесу, ніж це було навесні, – експерт

Школи, на жаль, не є безпечним місцем ні для учнів, ні для вчителів, вважає Володимир Онацький.

 


У зв`язку з погіршенням епідеміологічної ситуації МОН спільно з МОЗ видали документ з рекомендацією закрити усі школи на канікули. Думками про те, чи раціональним є це рішення, поділився на своїй сторінці у фейсбуці освітній експерт Володимир Онацький:

Школи, на жаль, не є безпечним місцем ні для учнів, ні для вчителів. Шість тижнів роботи закладів освіти показали, що хворіють на коронавірус як педагоги, так і діти. Це страшно, адже держава не створила для них безпечних умов. Діти можуть відвідувати школи в абсолютно довільному режимі: хочуть відвідують школу, хочуть – ні. Щодня 5–7 учнів не приходять до школи: то голова болить, то нежить, то кашель, то температура, а на самоізоляцію ніхто класи, звісно, не відправляє.

Експерт зазначив: він втратив віру в те, що нормативні акти можуть забезпечити безпеку учасників освітнього процесу. Адже від батьків інформація надходить через 10–12 днів після того, як дитина припиняє відвідувати заклад, а у відповідні служби про випадки захворювань заклади освіти не повідомляють:

Я пам’ятаю, як всі ми хотіли повернутися до очного навчання, однак таке повернення вимагало й відповідального ставлення до нього. Але про яке відповідальне ставлення йдеться, коли влаштовуються подорожі, батьки займаються самолікуванням дітей, а маски потрібні лише вчителям – і то на перервах.

Чтайте також:  Постійний стрес, відсутність особистого часу й жертва родиною: через що доводиться проходити вчителям

Володимир Онацький підкреслив, що він підтримує позицію Сергія Шкарлета щодо переведення шкіл на дистанційну форму навчання до початку канікул:

Попри те, що вчителі максимально підготувалися до нового навчального року, подбали про якісне навчання, розробили всі стратегії – навчальні заклади є більш небезпечними зараз для учасників освітнього процесу, ніж це було у березні чи квітні.

У коментарях під дописом експерта думки користувачів розділились. Одні його підтримали та додали, що потрібно спільними зусиллями знаходити правильне рішення, а інші, навпаки, були проти онлайн-навчання:

А хтось запитує, чи має сім’я умови для дистанційного навчання двох-трьох дітей, якщо обоє батьків працюють з 7:00 до 19:00? Як діти мають навчатися, коли вдома один комп’ютер? І таких запитань ще безліч, – прокоментувала Ольга Циганчук.

Джерело.


Повернутись вверх