facebook

“Найбільша проблема після безпеки”: експертка про систему оцінювання у школах

“Найбільша проблема після безпеки”: експертка про систему оцінювання у школах
Система оцінювання якості освіти в Україні – найбільша зараз проблема після безпеки. У багатьох школах не існує чіткої та зрозумілої батькам внутрішньої системи оцінювання.

Про це заявила освітня експертка, співзасновниця ГО “Смарт Освіта” Іванна Коберник в етері Громадського радіо, зазначає 24 Канал. Вона каже: дуже часто система оцінювання – це “як який вчитель хоче, так оцінки і ставить”.
Яка система оцінювання має бути в Україні
Експертка зазначає, що це дуже складно і дітей, і для батьків, а також неефективно для розвитку. Тому школи повинні мати систему оцінювання, яку всі розуміють. Коли є однакові вимоги та розуміння досягненого результату, а також коли є оцінювання як зворотний зв’язок дитині, що їй треба робити далі, щоб розвиватися і досягати кращих результатів.
У питанні оцінювання хибує вся система. Якщо ви навіть спробуєте погуглити про оцінювання, то знайдете дуже небагато сучасних робіт, які б чітко пояснювали і пропонували рішення вчителям. Але якщо ви зробите те саме англійською мовою, то знайдете океан матеріалів для педагогів, де є різні систематизовані та чіткі варіанти. Важливо, щоб школа могла чітко артикулювати свою систему,– переконана Коберник.
На її думку, також існує проблема із оцінюванням учнями своїх навчальних досягнень.
Вчителі мають навчити учнів самостійно оцінювати свою роботу і свій прогрес. Це дуже важливо, щоб навчити дітей вчитися і навчити відслідковувати свій прогрес, навчити організовувати свій освітній процес. Цього дуже бракує, тому що в спадок нам дісталася система, яка була орієнтована на зовнішнє оцінювання, переважно бальне,– зазначає вона.
За її словами, ці зміни відбуваються, але повільно. Учителі натомість не отримали достатньої методичної підтримки, щоб навчитися це робити по-новому.

Чтайте також:  МОН змінило умови нарахування «вчительської тисячі»: подробиці

Джерело.


Повернутись вверх