facebook

Зміни в оплаті праці педпрацівників закладів дошкільної освіти з 01.01.2025

Зміни в оплаті праці педпрацівників закладів дошкільної освіти з 01.01.2025

МОН підготувало зміни щодо оплати праці та тарифних розрядів посад керівних та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
Педагоги закладів дошкільної освіти чекають роз’яснень щодо оплати праці відповідно до положень нового Закону “Про дошкільну освіту”. Відповідно МОН працює над змінами в додатку 9 до наказу МОН від 26.09.2005 № 557 щодо оплати праці педагогічних працівників ЗДО. Окреслимо положення, які опрацьовує МОН.

Посадовий оклад (ставка заробітної плати) встановлюється педагогічному працівнику за робочий час, визначений відповідно до законодавства:

для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя – 35 годин на тиждень;
для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників – 30 годин на тиждень.

Норма педагогічного навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями), що є складовою частиною робочого часу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, становить для:

вихователя, інструктора з фізкультури – 25 годин на тиждень;
музичного керівника – 24 години на тиждень;
практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда – 20 годин на тиждень;
керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя – 18 годин на тиждень.
Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу дошкільної освіти менше вищезазначеної норми встановлюється за його письмовою згодою.

Чтайте також:  Реформи у дитячих садочках: які зміни у роботі та чи піднімуться зарплати вихователям

Робота педагогічного працівника понад норму педагогічного навантаження (виконання методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором) може здійснюватися поза межами закладу освіти.

Керівникам гуртків, секцій, студій та іншої форм гурткової роботи встановлюватимуть 10-12 тарифний розряд за ЄТС.

Крім того, засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти мають право:

встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, визначений Кабінетом Міністрів України,
встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги, крім передбачених Законом України «Про дошкільну освіту» від 6 червня 2024 року № 3788-IX та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.

Джерело.


Повернутись вверх