facebook

“Вчителі після уроків мають йти додому”: крик душі директора школи про перевантаження педагогів в Україні вразив мережу

“Вчителі після уроків мають йти додому”: крик душі директора школи про перевантаження педагогів в Україні вразив мережу

Багато освітян працюють понаднормово через недофінансування шкіл, високі суспільні очікування та недостатню законодавчу регуляцію. Через це у вчителів виникає хронічна втома, професійне вигорання, знижується якість знань у школярів.

На цьому зауважує директор школи Дмитро Ламза у Facebook. За його словами, педагоги не повинні після уроків залишатися у закладі освіти, вони мають йти додому до своєї родини або у власних справах. Він зазначає, що заборона овертайму для вчителів – це важливий крок до захисту прав освітян.

“Категорична заборона овертайму для освітян – це важливий крок до захисту їхніх прав і створення умов для якісного навчання. Потрібно створити всі умови для того, щоб вчитель не залишався на роботі після уроків, а поспішав додому до родини, дітей, мав змогу відвідати театр або ресторан”, – запевняє Ламза.

“Реальність така, що багато освітян працюють понаднормово через недофінансування шкіл, високі суспільні очікування та недостатню законодавчу регуляцію. Це призводить до хронічної втоми, професійного вигорання та зниження якості викладання. Вчителі, які перебувають у постійному стресі, не можуть ефективно навчати учнів, а їхнє особисте життя страждає”, – додає він.

Чтайте також:  Українські школи хочуть наздогнати польські: які реформи впровадять у найближчі п'ять років

Директор школи пропонує кілька способів вирішення проблеми перевантаження вчителів. Вони передбачають чітке регулювання робочого часу, справедливу оплату за понаднормову роботу, оптимізацію навантаження та забезпечення психологічної підтримки. Освітянин запевняє, що це допоможе повернути баланс у систему освіти.

Водночас, за його словами, суспільство має усвідомити, що інвестиції в педагогів стануть вкладеннями у майбутнє країни. Він закликав змінити підхід до освітянської спільноти, для чого варто приділяти більше уваги педагогам, зокрема, унормуванню їхнього робочого часу.

Українці підтримали такі висловлення директора школи й зазначили, що на це мають зважати ті, від кого залежить розвиток освіти.

“Правильні слова. Якби на це зважали всі, від кого залежить розвиток освіти”.

“Вже і так багато людей пішли з професії. Прибиральниці отримують більше у школі, ніж молодий вчитель без стажу і вислуги, ось і маємо. Чекаємо, поки нерви здадуть у тих, хто залишився”.

Також свою думку висловили й інші користувачі.

“Працюю дистанційно третій рік, комп’ютер вмикається о 8.00 і вимикається в кращому випадку о 20.00. Заняття, перевірка зданих робіт, підготовка до наступного дня, розробка методичних матеріалів для різних конкурсів, які ніколи не будуть введені в роботу, вебінари, семінари, курси і т.д., зору вже немає, окуляри в 34 роки. І так всі мої колеги. Заробітна плата фактично не змінювалась з 2019 року. Те, що додадуть, в іншому заберуть. Тримаємось”.

Чтайте також:  В Україні оновлять стандарт початкової освіти: які зміни чекають на учнів та вчителів

“В освіті багато залежить ще від того, якою людиною є вчитель. Для одних про те, що ви говорите, є дійсно проблемою як емоційною, так і зайвим навантаженням, а деякі у 70 років спокійно знущаються з дітей, застосовуючи совдеповські методи типу ярликів, залякування і навіть прикладання рук. І це їм сходить з рук за підтримки і відсутності реагування вищепоставлених осіб”.

Джерело.


Повернутись вверх