facebook

У Раді заявили, що МОН провалило імплементацію закону про дошкільну освіту: що не так з реформою, яку критикують батьки і педагоги

У Раді заявили, що МОН провалило імплементацію закону про дошкільну освіту: що не так з реформою, яку критикують батьки і педагоги

Комітет парламенту з питань освіти науки та інновацій визнав роботу Міністерства освіти та науки незадовільною через неналежну імплементацію Закону “Про дошкільну освіту”, який ухвалили ще 6 червня 2024 року. Для того, щоб закон запрацював потрібно ухвалити 44 нормативно-правових акти, більшість з якиий мало розробити освітнє відомство.

Однак станом на 15 січня не було ухвалено що жодного документа. Про це повідомив голова комітету Сергій Бабак в Telegram. За його словами, закон мав вступити в дію ще 1 січня 2025 року.

“Пройшло 7 місяців з моменту ухвалення закону. Старий закон перестав працювати і вже 15 днів Україна живе за новим. Станом на зараз розроблено і затверджено 0 нормативних актів. Уже почали надходити скарги від вихователів, керівників закладів дошкільної освіти та інших стейкхолдерів щодо нерозуміння застосування норм закону, бо відповідних нормативних актів просто немає або діють старі, які вже не відповідають новому закону”, – написав нардеп.

Тепер комітет змушений давати розʼяснення щодо застосування окремих норм закону, наприклад, щодо робочого часу та оплати праці.

На засіданні Комітету нардепи одноголосно ухвалили рішення визнати роботу МОН незадовільною. Комітет рекомендував відомству пришвидшити підготовку правових актів та до 20 січня надіслати оновлений план роботи.

Чтайте також:  Освітній комітет визнав роботу МОН незадовільною та рекомендував терміново вирішити проблему із заробітними платами педпрацівників дошкілля

Чому педагоги та батьки критикують закон

Освітній омбудсмен Надія Лещик звернулася до Верховної Ради та МОН через колективні скарги педпрацівників закладів дошкільної освіти. Вони вимагають якнайшвидше розробити підзаконні нормативні акти щодо зарплат, передає “НУШ”.

З 1 січня 2025 року було отримано понад 30 звернень щодо цього питання, багато з них – колективних, з підписами від 20 осіб.

Через юридичні розбіжності між законом та підзаконними актами оплата праці педпрацівників здійснюється тільки за педагогічне навантаження. Але тривалість робочого часу на тиждень на одну тарифну ставку включає не лише педагогічне навантаження, але й методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність.

Тож для категорій педпрацівників, для яких зменшено педагогічне навантаження, це означає зменшення заробітної плати на період, доки не будуть розроблені нові нормативні документи про оплату праці.

Так, наприклад, для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя відводиться 35 годин на тиждень на одну тарифну сітку, а для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників – 30 годин.

Джерело.


Повернутись вверх