facebook

В Україні кожен п’ятий підліток визнавав себе жертвою онлайн-знущань

В Україні кожен п’ятий підліток визнавав себе жертвою онлайн-знущань

Перше комплексне дослідження про кібербулінг показало, що в Україні кожен п’ятий підліток визнавав себе жертвою онлайн-знущань.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової політики України.

За даними аналітичного дослідження “Запобігання та протидія кібербулінг в дитячому середовищі України”, яке представили в межах Всеукраїнської кампанії проти Кібербулінгу Docudays UA, кожен десятий підліток регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений в соцмережах. Тоді як третина підлітків використовують соцмережі, щоб позбутися від негативних відчуттів. Більш того, кожен восьмий підліток залежить від соцмереж.

Повідомляється, що найбільш часта форма Кібербулінгу – це поширення неправдивої інформації, з чим стикався кожен п’ятий підліток. Така ж кількість страждає від викрадення персональних даних і використання іншими акаунтів від імені опитаних (самозванство).

Згідно з дослідженням, в топі найбільш поширених видів Кібербулінгу в дитячому середовищі України наступні:

– створення фейкових сторінок,

– поширення інтимних фото,

– тролінг,

– поширення відеозаписів бійок.

В Україні станом на 1 квітня цього року суди першої юрисдикції прийняли 482 постанови про Буллінг (цькування) учасників освітнього процесу. Найбільше протоколів про онлайн-цькування складено в Київській області. Найчастіше ображають хлопці – 70%, а ось страждають від Кібербулінгу переважно дівчата – близько 80%.

Нагадаємо, що Президенту Володимиру Зеленському у зв’язку з погіршенням ситуації з коронавірусом в Україні запропонують ввести карантин “вихідного дня”, а також перевести школи та виші на дистанційне навчання. При цьому мови про повторний локдаун не йде.

Чтайте також:  Без ялинки і хороводів: у КМДА закликають утриматися від проведення святкових концертів у школах і дитсадках

Джерело.


Повернутись вверх