facebook

Сергій Бабак: потрібно було прибрати всі надбавки вчителям та зашити їх в оклади

Під час ухвалення закону про повну загальну середню освіту потрібно було прибрати всі надбавки вчителям та зашити їх в оклади. Про це заявив в ефірі телеканалу Zik голова комітету ВР з питань освіти Сергій Бабак.

“Ми просили Міністерство освіти декілька разів і постійно на комітеті починаючи з червня показати нову концепцію оплати праці педагогічних працівників. Їх можна було вийняти з тарифної сітки в окрему й зробити так, щоб не було як зараз маленький оклад й потім доганяємо все надбавками… Тому відбувається певна диференціація в оплаті праці різних вчителів. Найменший без досвіду, без категорії — зовсім мінімальна заробітна плата, за завідування класом додатково, за престижність, премія… і в принципі ми надбавками доганяємо ще один оклад, й це була найбільша проблема”, — сказав Бабак.

За його словами, нардепи, коли ухвалили закон про повну загальну середню освіту не ризикнули прибрати всі надбавки та зашити їх в оклади.

“Хоча зараз я розумію, що потрібно було ризикнути і тоді вони вже були в окладах, і оклади вже виросли самі по собі, але Кабінет міністрів нову концепцію не запропонував, а пішли простим шляхом підвищити мінімальний оклад першого тарифного розряду. І у зв’язку з цим піднімаються всі інші тарифні розряди, зокрема і у вчителів, у них дійсно буде підвищення на 30%”, — розповів Бабак.

Чтайте також:  Заступник Лісового назвав одне з важливих завдань реформи профільної середньої освіти

Джерело.


Повернутись вверх