facebook

Стеляться і прибирають за учнями: відомий освітянин різко висловився про ініціативу профільної омбудсменки

Стеляться і прибирають за учнями: відомий освітянин різко висловився про ініціативу профільної омбудсменки

Йдеться про можливість лишати учнів на другий рік.

Інформує OBOZ.UA.

Ініціатива залишати дітей на другий рік у тому ж класі спрямована на руйнацію української системи загальної середньої освіти, – вважає екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук

Він зазначив, що за умови відсутності мотивації у дітей радянська каральна педагогіка не працюватиме. Крім того, в сучасному інформаційному середовищі, за бажання, навчатися можна не відвідуючи школу.

У переважної більшості українських учнів відсутня мотивація здобувати освіту. Вони ходять до середньої школи тому, що «так потрібно».

Більше того, у нас до школи затягують чи не силоміць (часто – з допомогою поліції), танцюють (у прямому в переносному розумінні цього слова) перед здобувачами освіти, кормлять, розважають (часто замість освітнього процесу), до туалетних кімнат супроводжують, прибирають після учнів (часто – вчителі), бояться грізне слово сказати здобувачам освіти, терплять знущання і зневагу від багатьох, стеляться килимком перед тими, хто «яжемать», – написав Лікарчук.

То чи спрацює радянська каральна педагогіка, до якої нас тягне омбудсмен, за умов коли мотивації здобувати загальну середню освіти у величезної кількості учнів немає.

Чтайте також:  "Школярі в шоці, вчителі на межі": українці вимагають скасувати нові правила оцінювання від МОН

Тим більше, що в сьогоднішньому інформаційному середовищі, якщо маєш бажання, то освіту можна здобути і не відвідуючи школу, – додав він.

За словами відомого освітянина, подібна практика існує в кількох державах колишнього СРСР, а також там, де рівень мотивації дітей безкоштовно отримати освіту настільки високий, що подібна подія стане справжньою життєвою трагедією.

Більш того, така ініціатива в Україні не нова та була дуже поширена у школах колишнього СРСР, запевняє експосадовець. За його словами, залишення на повторний курс повністю відповідало духу і змісту каральної радянської педагогіки. Цей засіб впливу був в одному ряду із виключенням зі школи, видаленням із уроків, залишенням на додаткові заняття після навчального дня тощо.

Натомість, Лікарчук каже, що навряд чи хтось з педагогів зможе згадати приклад, коли учень, якого залишили на повторний курс, зміг виправитися.

Навпаки, поява дітей старших за віком стала проблемою і для школярів і для вчителів.

Джерело.


Повернутись вверх