Щодо окремих питань оцінювання та фіксації результатів навчання учнів початкових класів нової української школи
Лист Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2020 р. № 1/9-550 «Щодо окремих питань оцінювання та фіксації результатів навчання учнів початкових класів нової української школи»
Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки
обласних та Київської міської державних адміністрацій
Керівникам закладів загальної середньої освіти
Щодо окремих питань оцінювання та фіксації результатів
навчання учнів початкових класів Нової української школи
Шановні колеги!
Міністерство освіти і науки України інформує, що наказом МОН від 16.09.2020 № 1146 затверджено методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи. До зазначених методичних рекомендацій додаються загальні критерії оцінювання учнів початкової школи з навчальних предметів (інтегрованих курсів) певної освітньої галузі, форма свідоцтва досягнень (для учнів 3-4 класів), приклади бланків оцінювання результатів діагностичних робіт.
Кількість, форми та види оцінювання, зміст завдань діагностичних робіт добираються самостійно учителем з урахуванням особливостей учнів, а їх результати не фіксуються в класному журналі та(або) щоденнику.
Також інформуємо, що в друкованому класному журналі для 3-4 класів не заповнюється розділ «Зведений облік навчальних досягнень учнів», оскільки в ньому не передбачено можливість фіксації результатів навчання відповідно до рівневої системи оцінювання та характеристик результатів навчання. Усереднений рівень за діагностичні роботи, семестрове та річне оцінювання не виводиться.
Наголошуємо, що свідоцтво досягнень, наведене у додатку до вищезазначених методичних рекомендацій, є примірною формою та може бути змінено за рішенням педагогічної ради закладу із урахуванням специфіки організації освітнього процесу та вивчення навчальних предметів.
Якщо зміст мистецької освітньої галузі у 3-4 класах реалізується окремими навчальними предметами за видами мистецтва: «Образотворче мистецтво» і «Музичне мистецтво», то підсумкове оцінювання здійснюється згідно з характеристиками результатів навчання для зазначеної освітньої галузі, визначених у свідоцтві досягнень, та фіксується на відповідних предметних сторінках класного журналу. Вищезазначені результати навчання учнів записуються в свідоцтві досягнень під окремими заголовками: «Образотворче мистецтво» та «Музичне мистецтво».
Принагідно привертаємо увагу до того, що в свідоцтві досягнень учнів початкових класів Нової української школи представлено розгорнуту інформацію про сформованість наскрізних умінь учнів, рівні результатів їх навчання. Тому в класному журналі для 1-2 класів не потрібно виокремлювати спеціальні графи для підсумкового оцінювання (наприклад, «І семестр») і окремих видів перевірок (наприклад, «Тема», «Зошит»), та, відповідно, записувати «Зар.» (зараховано).
У зв’язку з тим, що копія свідоцтва досягнень зберігається в особовій справі учня(учениці) в закладі освіти, розділ «Характеристика навчальних досягнень учня(учениці) в 1 класі» особової справи не заповнюється.
Просимо довести зазначені рекомендації до відома вчителів початкової школи.