Додаткові протиепідемічні заходи у школах вводити немає потреби, головне дотримуватися рекомендацій, які уже прописані – епідемологиня.
З початком навчального року серед дітей зросла кількість захворювань на COVID-19. У який спосіб запобігти поширенню захворюваності дітей та мінімізувати ризик підхопити хворобу у школі допоможуть поради експертів.
Експерти наголошують, що батькам панікувати не слід, оскільки у дітей захворювання проходить в легкій формі. Головне дотримуватися рекомендацій у школах, стежити за здоров’ям дітей та в разі найменших підозр не відпускати їх до навчального закладу.
У столиці з початку навчального року значно збільшилася кількість захворювань на COVID-19 серед дітей: 40% з усіх зафіксованих припадають на вересень, – повідомив очільник Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан.
Проте, за словами фахівця, зростання захворюваності дітей та молоді – нормальне явище, адже 80% переносить хворобу безсимптомно, 20% – з незначними ознаками та лише 4% лікуються стаціонарно.
Чому частішають захворювання серед дітей?
Заслужена лікарка України Людмила Мухарська, зазначила, що ситуація цілком очікувана. Адже у вересні школярі збираються після канікул та починають активно спілкуватися, саме тому на початку навчального року завжди відбувається певне зростання інфекційних захворювань, зокрема це стосується і COVID-19.
Додаткові протиепідемічні заходи у школах вводити немає потреби, головне дотримуватися рекомендацій, які вже прописані відповідними відомствами, – зазначає епідеміологиня.
Чи врятує від захворювання постійний масковий режим у школах?
У нормативних документах це не прописано, але, за бажанням, школяр може постійно носити маску. Однак, за словами експертки, слід чітко розуміти, що це може і негативно впливати на здоров’я дитини:
Якщо у школяра є проблеми з функціонуванням легеневої системи, йому важко дихати у масці, то краще не йти на такі ризики, оскільки можуть розвинутися ускладнення. Тому дієвіше провітрювати приміщення після кожного уроку, ніж вводити обов’язковий масковий режим.
Чи є виходом регулярне проведення тестів на COVID-19?
Людмила Мухарська говорить, що чим частіше проводити тести, тим більша ймовірність, що виявлятимуться носії, у яких захворювання проходитиме без симптомів:
Тест може бути негативний, навіть тоді, коли людина інфікована і він не є гарантією того, що буде виявлено усіх носіїв.
Також, мер Києва зазначав, що робити тестування “про всяк випадок” великим колективам або групам людей недоцільно та дорого.
Чи мусять вчителі йти на самоізоляцію після контакту з хворим учнем?
За критеріями МОЗ, вчителі також вважаються контактною особою і вірус може передатися не лише учням, а й педагогам,- підкреслює Людмила Мухарська.
За словами лікарки відправляти вчителів на самоізоляцію чи ні, у кожному випадку слід визначати окремо.
Днями, МОН підписало меморандум про співробітництво зі страховими компаніями, аби забезпечити добровільне страхування здоров’я для вчителів, зокрема від COVID-19.
Нагадуємо, що з 24 вересня батьки школярів не зобов’язані подавати до закладу підтвердження щодо стану здоров’я дітей для продовження навчання після самоізоляції – тобто робити ПЛР-тести.