Підходи до оцінювання учнів у різних класах однієї школи можуть мати відмінності. У Табелі успішності, тепер буде не менше СЕМИ сторінок Ігор Лікарчук,про нове оцінювання учнів.
Стараюся, намагаюся, але не можу зрозуміти ЧОМУ і головне – для чого Міністерство затверджує Рекомендації з оцінювання. Оцінювання – один із видів педагогічної діяльності. Відповідно до ст.54 Закону «Про освіту», у своїй педагогічній діяльності вчитель вільний обирати її форми і методи. То у цьому контексті МОН могло б розробити якісь Рекомендації щодо оцінювання. У такому випадку – Виконувати їх чи не виконувати – воля вчителя. Але, якщо їх затвердили, то вони стають обовʼязковими. То де тут педагогічна свобода? І хто її руйнує?
Іще про одне. Рекомендації розробили, затвердили, а хтось може гарантувати, що вони будуть результативними і сприятимуть покращення результативності навчання? Думаю, що ніхто не зможе. Бо для того, щоб це сталося, мала б бути якась експериментальна перевірка їхньої ефективності. Хтось про неї чув?
І насамкінець. Кому-кому, а вчителям роботи додасться чималенько. От стосовно цього сумнівів немає. Адже відтепер у Табелі успішності (стара назва), тепер буде не менше СЕМИ сторінок… Котрі заповнюватимуться вчителями…