facebook

Підходи до оцінювання учнів у різних класах однієї школи можуть мати відмінності. У Табелі успішності, тепер буде не менше СЕМИ сторінок

Підходи до оцінювання учнів у різних класах однієї школи можуть мати відмінності. У Табелі успішності, тепер буде не менше СЕМИ сторінок
Ігор Лікарчук,про нове оцінювання учнів.
Стараюся, намагаюся, але не можу зрозуміти ЧОМУ і головне – для чого Міністерство затверджує Рекомендації з оцінювання. Оцінювання – один із видів педагогічної діяльності. Відповідно до ст.54 Закону «Про освіту», у своїй педагогічній діяльності вчитель вільний обирати її форми і методи. То у цьому контексті МОН могло б розробити якісь Рекомендації щодо оцінювання. У такому випадку – Виконувати їх чи не виконувати – воля вчителя. Але, якщо їх затвердили, то вони стають обовʼязковими. То де тут педагогічна свобода? І хто її руйнує?
Іще про одне. Рекомендації розробили, затвердили, а хтось може гарантувати, що вони будуть результативними і сприятимуть покращення результативності навчання? Думаю, що ніхто не зможе. Бо для того, щоб це сталося, мала б бути якась експериментальна перевірка їхньої ефективності. Хтось про неї чув?
І насамкінець. Кому-кому, а вчителям роботи додасться чималенько. От стосовно цього сумнівів немає. Адже відтепер у Табелі успішності (стара назва), тепер буде не менше СЕМИ сторінок… Котрі заповнюватимуться вчителями…

Чтайте також:  Інтерв’ю Оксена Лісового: читаємо уважно…
МОН визначило, як оцінювати учнів 5–9 класів НУШ Міністерство освіти і науки затвердило рекомендації щодо оцінювання учнів 5–9 класів НУШ. Рекомендації визначають загальні критерії оцінювання, зокрема, загальні підходи до встановлення результатів навчання учнів, а також критерії оцінювання за освітніми галузями. Усі критерії оцінювання мають чотири рівні. Кожний наступний охоплює вимоги до попереднього й додає нові. При цьому один рівень складається з 3 балів, які в сумі дають 12: початковий (1–3 бали), середній (4–6 балів), достатній (7–9 балів), високий (10–12 балів). У рекомендаціях надано опис кожного бала шкали оцінювання. Окрім того, в документі запропоновано форму учнівського Свідоцтва досягнень. За потреби, школи можуть вносити в нього зміни, щоб воно відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства. Свідоцтво досягнень складається з двох частин: характеристика навчальної діяльності та характеристика результатів навчання. У Міністерстві освіти і науки наголошують, що підходи до оцінювання в різних класах однієї школи можуть мати відмінності, спрямовані на реалізацію освітньої програми закладу освіти та автономії вчителя.

Джерело.


Повернутись вверх