facebook

Вчителі ризикують залишитися без відстрочки — коли це можливо

Вчителі ризикують залишитися без відстрочки — коли це можливо

Навіть під час дії воєнного стану та загальної мобілізації є певні категорії військовозобов’язаних українців, які мають право на відстрочку від призову до лав ЗСУ. Серед них і вчителі. Проте за певних обставин вони можуть втратити своє право на звільнення від служби.

Коли вчитель ризикує втратити право на відстрочку від мобілізації, розповіла юристка Марія Звягінцева, експертка ГО “Юридична сотня”.

Так, за словами правозахисниці, відстрочка для вчителів передбачена ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”.

Але головною умовою для її отримання залишається таке правило — науково, науково-педагогічні та педагогічні працівники різних освітніх закладів повинні працювати в закладах освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

“Для отримання відстрочки педагог повинен відповідати двом основним критеріям: робота в закладі освіти повинна бути основною, а зайнятість — не менше 0,75 ставки”, — підкреслила Звягінцева.

Адвокатка додала, вчителі, які працюють на пів ставки, не можуть отримати відстрочку через педагогічну діяльність.

Також важливо зауважити, що для технічного педагогічного персоналу відстрочка взагалі не передбачена.

Чтайте також:  Чи повинні вчителі на період відпустки повертати шкільні ноутбуки, з якими вони працювали: роз'яснення юриста

Джерело.


Повернутись вверх