facebook

Від 24 до 56 днів. Скільки повинна тривати відпустка вчителя та хто це визначає

Від 24 до 56 днів. Скільки повинна тривати відпустка вчителя та хто це визначає

Вчителі можуть скористатися правом на щорічну відпустку підвищеної тривалості – 56 днів. Проте, за рішенням роботодавця, цей період може бути обмежений до 24 днів.

Юрист Олександр Брижак пояснює в інтервʼю Освіторії, що у разі невикористаної частини відпустки на період дії воєнного стану, такі дні можуть бути перенесені на період його припинення або скасування. Водночас, роботодавець може вирішити не зберігати заробітню плату у такому випадку.

“Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більш ніж 24 календарні дні, надання невикористаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. За рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можуть надаватися без збереження заробітної плати”, – каже експерт.

Брижак зауважує, що у період дії воєнного стану вчителі можуть взяти понад щорічну основну відпустку, проте роботодавець вирішує, чи буде збережена зарплата.

Натомість, положення не застосовуються до керівних працівників закладів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.

Чтайте також:  Наскільки роботодавець може обмежити тривалість відпустки вчителя

Джерело.


Повернутись вверх