facebook

Батьки не вірять своєму щастю: у школах запроваджують серйозні зміни у навчанні

Батьки не вірять своєму щастю: у школах запроваджують серйозні зміни у навчанні
У школах вводять серйозні зміни у навчанні – що саме зміниться
Українських школярів навчатимуть фінансової грамотності з 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах, – НБУ.

Якісна базова фінансова освіта

Для її виконання заплановані заходи з підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів та студентів. Передбачено розроблення різноманітних доступних навчальних ресурсів та осучаснення навчальних програм. Також важливим завданням у межах цієї цілі є розбудова спільноти педагогів – експертів з фінансової грамотності, що, зокрема, допоможе якісно розпочати викладання нового обов’язкового курсу “Підприємництво і фінансова грамотність” з 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах у всіх школах України.

Українські школярі 8-9 класів з 2025 року вивчатимуть предмет “Підприємництво та фінансова грамотність”. Учні зможуть опанувати теми взаємодії з банками, запуск бізнесу, цінні папери тощо.

Про це розповіли на конференції FinLit Forum, повідомляє Міністерство освіти та науки на офіційному сайті. За словами директора директорату шкільної освіти Ігоря Хворостяного, із запровадженням Нової української школи для дітей кожного віку вводяться завдання з фінансової грамотності, які допомагають опановувати цей предмет. Зокрема, школярі молодших класів на уроках в ігровій формі вчаться планувати покупки, рахувати гроші, відкладати їх тощо. З 8 класу програма стане глибшою.

Чтайте також:  Заклади освіти терміново мають встановити сонячні панелі та вітряки

 

“Фінансова грамотність – це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі. Ще донедавна цій темі не приділяли належної уваги в школах, давали фрагментарні знання. З початком реформи “Нова українська школа” ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною лінією в навчанні вже з 1 класу. Діти змалечку в ігровій формі вчаться планувати покупки, рахувати гроші, дізнаються, що їх можна збирати, тобто відкладати покупку на майбутнє тощо. Для кожного віку дітей є свої завдання і підходи до викладання. З 8 класу школи зможуть запровадити прицільний курс фінансової грамотності, який передбачає опанування складніших тем: взаємодію з банками, запуск бізнесу, цінні папери тощо”, – сказав Хворостяний.

Він додав, що МОН постійно підтримує ініціативи, спрямовані на підвищення фінансової грамотності дітей та молоді.

 

Тим часом керівник Національного банку України Андрій Пишний підкреслив, що це вагомий крок до розвитку фінансово здорового суспільства. Він зауважив, що це допоможе дітям зважено ухвалювати фінансові рішення, ставити цілі та уникати шахрайства.

“Уже незабаром щорічно приблизно 800 тисяч учнів у всій Україні будуть навчатися зважено ухвалювати фінансові рішення, раціонально керувати грошима, заощаджувати, ефективно управляти своїми боргами, уникати шахрайства, ставити фінансові цілі та працювати для їхнього досягнення”, – зазначив Пишний.

Чтайте також:  Давай на штори, на фарбу, а тепер ще і на вітряки! – «унікальна» ідея Міністерства освіти вдарить по кишені батьків?

За його словами, НБУ проводить чимало заходів для підтримки громадян у питаннях фінансової грамотності і буде робити це і надалі.

Джерело.


Повернутись вверх