facebook

Зеленський підписав закон про дошкільну освіту в Україні: що зміниться для дітей та вихователів

Зеленський підписав закон про дошкільну освіту в Україні: що зміниться для дітей та вихователів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про дошкільну освіту, який передбачає кардинальні зміни для дитячих садків. Зокрема, документ гарантує розвиток сучасної, якісної системи освіти, завдяки якій діти отримуватимуть якісні знання.

Крім того, буде збільшено академічні свободи вихователів, зменшений обсяг навантаження, а також підвищена заробітна плата педагогічних працівників. Про це повідомив голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак на офіційній сторінці у Telegram.

“Законопроект 8030 “Про дошкільну освіту” підписано Президентом України! Вітаю всіх і кожного, хто працював над ним протягом останніх років”, – написав посадовець.

Згідно з законом, у вихователів має бути чітко визначений робочий час та забезпечений повноцінний відпочинок поза ним. Документ дозволяє збільшити рівень доходів працівників державних та комунальних закладів дошкільної освіти (ЗДО) за рахунок додаткових освітніх послуг. Також 70% річного доходу може бути спрямоване на оплату праці, преміювання вихователів відповідно до колективних договорів. А 30% йти на покращення та розвиток матеріально-технічної бази дитсадків. 

Документ передбачає наповнюваність груп. Вона визначається зі співвідношення кількості вихованців до кількості вихователів, які одночасно працюють з ними. Зокрема на одного вихователя у групі дошкільнят одного віку має бути:

  • не більше 5 дітей віком до одного року;
  • не більше 10 від одного до двох років;
  • не більше 15 від двох до трьох років;
  • не більше 20 від трьох років.
Чтайте також:  Вихователька назвала головну причину, чому батьків просять робити з дітьми годівнички з картону чи їжаків з каштанів

Різного віку:

  • не більше 15 від трьох років;
  • не більше 10 за наявності у групі хоча б однієї дитини віком від одного до трьох років;

Кількість дітей в групі не може становити менше п’яти дітей (трьох дітей до одного року).

Батьки зможуть віддавати малюків у садок з 3 місяців, де для них працюватиме механізм освітнього розвитку від народження. Крім того, в країні мають зʼявитися мобільні дитячі садки для дошкільнят з віддалених населених пунктів. Також будуть створені Центри підтримки батьків. Їх планують відкривати у кожній територіальній громаді. Дорослі зможуть отримати кваліфіковану допомогу або знання.

Нагадаємо, закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.

Джерело.


Повернутись вверх