facebook

Ціль – відсіяти “лівих”. У МОН пояснили, хто в 2024 році зможе пройти вступні іспити в аспірантуру

Ціль – відсіяти “лівих”. У МОН пояснили, хто в 2024 році зможе пройти вступні іспити в аспірантуру

Міністерство освіти та науки України (МОН) змінило правила вступу в аспірантуру та збільшило кількість місць саме на державне замовлення. У такий спосіб освітнє відомство має на меті відсіяти тих абітурієнтів, які йдуть на третій рівень вищої освіти не за призначенням. Натомість здобувати ступінь доктора філософії/доктора мистецтва зможуть ті, хто дійсно хочуть займатися науковою роботою і зможуть пройти вступні випробування.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький в ефірі телеканалу Київ. Він зауважив, що вмотивовані аспіранти зможуть не тільки далі здобувати компетентності, які передбачені найвищим рівнем, але й робити це за рахунок державного бюджету. Таким чином МОН планує зробити науковців сильними кадрами.
“Наша задача відсіяти тих, які не мають тієї мотивації, а йдуть в аспірантуру, скажімо так, не за призначенням. Для того, щоб всі, хто бажає вступити в аспірантуру і реально має мотивацію – писати дисертацію, здобувати далі компетентності, які передбачені найвищим рівнем, писати статті в наукові журнали, робити презентації, викладати. Щоб всі ці люди мали можливість не тільки здобувати рівень доктора філософії, а так само щоб вони могли це робити за рахунок державного бюджету”, – сказав посадовець.

Чтайте також:  Парадокс рівня знань учнів і зарплат учителів в Україні

“Саме для того були збільшені кількості державного замовлення цього року й достатньо радикально.  Минулими роками ми мали 3200 місць на бюджетні місця в аспірантурі, цього року в більше ніж в два рази це буде збільшено. Відповідно, всі, хто реально мають бажання і пройдуть вступні випробування, будуть мати можливість здобувати цей найвищий ступінь, який поповнить наші лави освітян і науковців дуже сильними кадрами”, – додав Винницький.

Нагадаємо, вступити в аспірантуру на контракт у 2024 році можна буде лише на заочну та вечірню форму. Проте такий формат не дає права на відстрочку від мобілізації. Таким чином МОН планує покращувати якість освіти та попереджати фіктивне навчання. При складанні єдиного вступного іспиту тест з іноземної мови стає не обовʼязковим для допуску до вступу в аспірантуру. Натомість на тесті загальної навчальної компетенції потрібно набрати не менше 160 балів.

Джерело.


Повернутись вверх