facebook

Заборона йти в туалет, кабінет директора та укриття: дослідження показало, що викликає тривогу в школярів

Заборона йти в туалет, кабінет директора та укриття: дослідження показало, що викликає тривогу в школярів Львова

Львівські школярі взяли участь в дослідженні, яке показало, що впливає на відчуття їхньої безпеки у закладах освіти. Зонами, що викликають в учнів найбільше відчуття тривоги, виявилися кабінет директора – 21% опитаних, туалети – 16% та укриття – 15%.

Такі дані оприлюднив центр гідності дитини УКУ. У дослідженні взяли участь 800 батьків, 2000 учнів, та педагоги з 34 шкіл Львівської громади. Водночас 20% опитаних дітей за останній рік щодня бачили, як учителі не випускали учнів у туалет під час уроків або кричали на них.

Один із десяти опитаних школярів указав, що педагоги щодня не вірили, коли хтось з учнів казав правду або ставилися неввічливо у відповідь.

Особливу увагу школярі звернули на стан укриттів. Зокрема, деякі з учнів змушені були проводити повітряні тривоги в коридорах або шкільному гардеробі.

Натомість найбільш спокійними середовищами школи для опитаних учнів стали класи та подвірʼя – лише 2% та 4% відповідно зазначили, що відчувають тривогу, перебуваючи там.

3% учнів зазначили, що в їхній школі відсутні аварійні виходи, а 14% не знають про їхню наявність. Крім того, 5% повідомили, що в закладі освіти немає укриття, ще 3% не знають про те, чи воно є.

Чтайте також:  Чи можуть директор школи і його заступники працювати дистанційно: роз'яснення юрист

5% опитаних дітей зауважили, що жодного разу за останній рік педагоги чи інші працівники школи не втрутились в учнівську бійку та не посприяли справедливому вирішенню ситуації. Водночас, 36% школярів вважають, що всі конфлікти в школі вирішують справедливо. Зачасту на ситуації нефізичного насилля реагують.

36% дітей Львівської громади почуваються спокійно в школі більшість часу. Натомість частка учнів, які відчувають постійну тривогу під час навчального дня становить 7%.

61% опитаних школярів зазначили, що в закладі освіти є люди, яким вони можуть довірити свою проблему.

Згідно з дослідженням, класний керівник має найбільший авторитет у вирішенні проблем серед усіх інших учасників освітнього процесу й подекуди готовність повідомити про проблему йому переважає за готовність звернутися з таким же питанням до батьків чи друзів.

У разі, якщо дитина стане жертвою побиття чи цькування з боку інших, 69% школярів вказали, що звернуться до класного керівника, натомість до батьків чи опікунів – 57%.

Джерело.


Повернутись вверх