facebook

Як записати дитину у перший клас і що потрібно знати батькам майбутніх школярів

Як записати дитину у перший клас і що потрібно знати батькам майбутніх школярів

Набір у перший клас в Україні тривав до 31 травня. Проте певні категорії майбутніх школярів можуть бути зараховані пізніше. Крім того, у батьків є достатня кількість часу для того, аби підготувати дошкільнят до навчання у новому закладі освіти.

Дорослим варто звернути увагу на певні навички та знання першокласників. Інтернет-видання Рmg.ua зібрало поради, яких варто дотримуватися дорослим.

Зокрема, необхідно створювати позитивний образ школи під час підготовки дитини до навчання. Водночас, батькам рекомендується розповідати майбутньому учню про роль вчителя та дотримання правил у закладі освіти.

Фахівці радять навчити дітей, як вітатися з педагогами та однокласниками. Крім того, варто звернути увагу на розпорядок дня та обговорити інформацію, яку має знати дошкільник про себе. Зокрема, власне ім’я та прізвище, імена батьків, домашню адресу, місто, країну, дату народження.

Також варто батьки мають перевірити, чи знають діти про пори року, послідовність місяців року та днів тижня, назви різних фруктів, овочів, тварин і рослин, елементарні правила дорожнього руху.

На початку першого класу деякі діти мають складнощі з самостійним зав’язуванням шнурків, застібанням та розстібанням пасків, штанів або спідниць, а також з переодяганням у спортивну форму. Дорослим варто переконатися, майбутній учень вміє це робити самостійно. В іншому випадку, краще придбати хлопчикам або дівчаткам одяг без складних застібок і шнурків.

Чтайте також:  Майже половина першокласників не розуміють почутого українською мовою. Вражаючі результати дослідження

Крім того необхідно підготувати дитину до повітряних тривог та розповісти, що робити під час них. Дорослі мають нагадати, що у школі варто виконувати інструкції вчителя.

Фахівці також радять відвідати заклад освіти завчасно та підготувати майбутнього школяра до розлуки на час уроків. Це допоможе полегшити адаптацію до шкільного життя та надасть дитині почуття безпеки у уникнути страху перед навчанням.

Джерело.


Повернутись вверх