facebook

Українські вчителі б’ють на сполох: нова реальність дітей заскочила зненацька

Українські вчителі б’ють на сполох: нова реальність дітей заскочила зненацька

Вчителька відверто розповіла про війну, гаджети та нову реальність школярів

Сучасні українські школярі, відомі як “покоління Альфа”, народилися в епоху домінування електронних технологій. Вони не уявляють життя без ґаджетів, а їхнє дитинство було обтяжене пандемією COVID-19 та війною з росією.

Українська вчителька Наталія Рудніцька звернулася до своїх колег через Facebook, висловлюючи стурбованість тим, як ці події вплинули на розвиток і соціалізацію дітей.

З пандемією COVID-19 діти проводили більше часу вдома, взаємодіяли через екрани і менше спілкувалися особисто. Війна лише поглибила ці проблеми. Діти, які мали б спілкуватися на перервах та під час уроків, опинилися у світі ізольованості. Наталія Рудніцька згадує, як учні на початку 5-го класу не знали прізвищ своїх однокласників, спілкувалися в обмеженому колі і не мали потреби виходити за його рамки.

“Це покоління, що не вміє слухати однолітків, зосереджене на власних потребах та ігнорує інших,” – каже Рудніцька. Вона додає, що соціально-комунікативні навички цих дітей залишають бажати кращого, і вчителям доводиться працювати над удосконаленням тайм-менеджменту для розвитку цих навичок.

Проте не все так погано. Наталія зазначає, що діти “покоління Альфа” мають високий рівень знань поза програмою. Вони обізнані у політичному, громадському та культурному житті, вміють шукати та фільтрувати інформацію. Це покоління націлене на результат, вони вже планують бізнес-проєкти та дбають про своє здоров’я.

Чтайте також:  Давай на штори, на фарбу, а тепер ще і на вітряки! – «унікальна» ідея Міністерства освіти вдарить по кишені батьків?

Однак є й інший бік медалі: звичка до миттєвого задоволення базових потреб робить навчання менш привабливим. Шкільне навчання здається нудним у порівнянні з іграми, сповненими спецефектами. “Це не проблема “покоління Альфа”, – підкреслює педагогиня, – це виклик для вчителів, які повинні бути креативними, щоб утримати увагу школярів і навчити їх працювати монотонно”.

Наталія Рудніцька впевнена, що виховання – один з найскладніших викликів сучасності. Вона радить колегам дати дітям можливість самостійно знаходити розваги та вчити їх посидючості. Найголовніше, на її думку, не робити за дитину те, що вона може зробити самостійно.

Джерело.


Повернутись вверх