facebook

Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи

Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи

Нові правила для закладів освіти

Міністерство освіти та науки України ввело ряд обмежень на всім навчальні заклади, у зв’язку зі складною енергетичною ситуацією у країні.

Про стало відомо з листа МОН.

Згідно з наказом Міністерства освіти, який був підписаний заступником міністра Андрієм Вітренком, школам, університетам та іншим навчальним закладам забороняється використовувати кондиціонери та вуличне освітлення.

Ці заходи спрямовані на скорочення споживання електроенергії та відповідність урядовому розпорядженню від 7 червня 2024 року.

Важливо підкреслити, що дані обмеження не стосуються медичних закладів, де кондиціонування є критично важливим для підтримки належних умов для лікування пацієнтів. Також, заборона не впливає на освітлення, необхідне для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Заборона на використання кондиціонерів може негативно вплинути на комфорт навчання в спекотні дні, особливо для учнів у старших класах та студентів. Деякі школи та університети можуть скоригувати розклад занять, щоб проводити уроки в більш прохолодні години доби.

Можливе також збільшення використання вентиляторів та жалюзі для покращення циркуляції повітря в приміщеннях.

Альтернативні шляхи економії електроенергії

Окрім заборони на кондиціонери та вуличне освітлення, МОН рекомендує закладам освіти вживати інших заходів для економії електроенергії, таких як:

Чтайте також:  Горбачов розповів, яку відпустку вчителям не зараховуватимуть до стажу

Вимкнення світла в приміщеннях, які не використовуються.

Використання енергоефективних ламп та приладів.

Заохочення учнів та студентів до економного використання електроенергії.

Впровадження програм з енергоефективності може допомогти закладам освіти не лише скоротити витрати на електроенергію, але й покращити стан довкілля.

Джерело.


Повернутись вверх