facebook

Реформа профільної середньої освіти: чи зможуть учні змінити обраний профіль

Реформа профільної середньої освіти: чи зможуть учні змінити обраний профіль

До 1 вересня 2024 року у кожній області України має бути погоджена перспективна мережа академічних та професійних ліцеїв. Це потрібно для реалізації з 2027 року реформи профільної середньої освіти.

Учні зможуть обирати профіль навчання, предмети й курси для поглибленого вивчення – і так готуватися до опанування професії ще в школі. Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів Освіті 24, чи зможе учень змінити обраний профіль.

Обраний профіль можна буде змінити
Посадовець каже, що 10 клас – це швидше адаптаційний клас, коли профіль не має великого значення.

Тут учні більше надолужуватимуть освітні розриви, які є після 9 класу. І під час формування своєї освітньої траєкторії в 11 класі його можна змінити,
– повідомив Сташків.

У МОН при цьому передбачають, що академічні ліцеї працюватимуть окремо від початкових шкіл і гімназій. Також мають оновити матеріальну базу, підвищити кваліфікацію учителів, розробити нові навчальні програми та матеріали.

На паралелі, що важливо, має навчатися не менше сотні учнів, аби організувати вибір профілів і предметів/курсів. Це мають бути або багатопрофільні заклади, або кілька ліцеїв із різними профілями на одній території.

Чтайте також:  Новий закон про дошкільну освіту: що зміниться у садочках для дітей та батьків

Джерело.


Повернутись вверх