facebook

Хто має право працювати вчителем?

Хто має право працювати вчителем?

👉Відповідно до ст. 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» на посади педагогічних працівників приймаються особи, які мають‼️ педагогічну освіту,‼️вищу освіту та/або‼️професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки.

👉Відповідно до п. 1.9 Професійного стандарту за професіями “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”, “Вчитель закладу загальної середньої освіти”, “Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)” умови допуску до роботи за професією – педагогічна освіта, вища освіта, та/або професійна кваліфікація.

Отже, керуючись вищевикладеним:
1. Вчителем має право працювати особа яка має педагогічну освіту, так і будь-яку іншу освіту.
2.Норми законодавства не вимагають мати фахову освіту. Це може бути вища освіта та/або професійна кваліфікація.

Юрист, психолог Лілія Орел

Чтайте також:  Влада не в змозі заборонити вчителям приймати подарунки

Джерело.


Повернутись вверх