facebook

Як записати дитину до дитсадка: інструкція від МОН

Як записати дитину до дитсадка: інструкція від МОН

Для того, аби записати дитину у заклад дошкільної освіти, спочатку потрібно обрати його та поспілкуватися з керівником. Директор дитсадка зможе надати інформацію про наявність вільних місць та порядок зарахування. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України.

МОН на офіційному сайті пояснює, що ставати у чергу до дитсадка одразу після народження малюка не обовʼязково. Проте, якщо це зробити завчасно, то збільшується можливість отримати місце та зекономити час. Єдине, в чому потрібно впевнитися батькам, це в тому, що вони не змінять місце проживання найближчим часом.

Стати в чергу можна в електронному реєстрі, яким займаються місцеві органи управління освітою. Для цього необхідно зареєструватися на відповідному сайті, обрати ЗДО, вказати особисті дані дитини та перевірити, що реєстрація пройшла успішно. Коли зʼявиться вільне місце, статус заявки зміниться і батьків повідомлять про можливість зарахування малюка.

Після цього дорослі мають подати документи в заклад освіти у встановлений термін. До них потрібно додати:

  • заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
  • медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дитсадок;
  • свідоцтво про народження.

Якщо дитина має особливі освітні потреби, то батьки мають надати висновок психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру.

У випадку, коли дитина не має щеплень, то до дитсадка треба надати медичну довідку з висновком комісії, що малюк може відвідувати колектив.

Сплачувати благодійний внесок батьки можуть виключно за бажанням. Його обовʼязковість є порушенням законодавства, запевняє МОН. Там радять у такому разі подавати скарги до районного управління освіти або поліції.

У випадку, якщо у дитячому садку немає місць, батьки можуть звернутися у письмовій формі до адміністрації ЗДО, а після цього до місцевого управління освіти для вирішення питання.

Джерело.


Повернутись вверх