facebook

Реформа освіти: що чекає на сільські школи в Україні з 2025 року

Реформа освіти: що чекає на сільські школи в Україні з 2025 року

Уряд України продовжує реалізовувати реформу середньої освіти, що стартувала у 2016 році. До вересня 2026 року школи у яких навчається менше ніж 60 дітей, доведеться закрити. Учнів таких навчальних закладів переведуть в опорні заклади, що розташовані в більших населених пунктах.

Про те, на що чекати учням та чим зумовлені подібні зміни повідомили на сайті Центру громадського моніторингу та контролю.

У 2024 році українськими школами опікуються органи місцевого самоврядування громад, де вони розташовані та фінансування здійснюють коштом освітньої субвенції з державного бюджету.

«З 1 вересня 2025 року Уряд не фінансуватиме зарплати вчителів у школах, де навчаються менш як 45 учнів, а з 1 вересня 2026 року – тих, де менше 60 дітей. Утім, це рішення не стосується початкових шкіл, а діятиме тільки на рівні 5 – 11 класів», – повідомили на сайті.

Тому громади отримають вибір: фінансувати середні й старші класи власним коштом чи закривати їх й довозити учнів в опорні заклади.

До прикладу, на Харківщині малочисельною є кожна п’ята школа, у львівській області таких закладів освіти з кількістю дітей 45 – 48 одиниць.

Чтайте також:  Предмет "Захист України" в школах викладатимуть по-новому: поділу на хлопців і дівчат більше не буде. Що ще зміниться

Джерело.


Повернутись вверх