facebook

Чи має право дитина перескласти незадовільну оцінку за концепцією НУШ. Роз’яснення юриста

Чи має право дитина перескласти незадовільну оцінку за концепцією НУШ. Роз’яснення юриста

Учні початкової школи можуть покращити підсумкову оцінку згідно з правилами впровадження реформи Нової української школи. Юрист Громадської організації “БАТЬКИ SOS” Роман Бондаренко пояснює, що законодавство не конкретизує, яким саме чином батьки мають повідомити про бажання змінити результати навчання дитини. Тож фахівець радить звертатися із відповідною письмовою заявою до керівника школи.

У такому випадку вчитель може запропонувати скласти індивідуалізовану діагностувальну роботу, яка покаже рівень знань з саме з того блоку, який школяр хоче покращити. Про це Бондаренко розповів в інтервʼю НУШ. Він зауважив, що педагоги мають за 10-15 днів до завершення навчального року ознайомити батьків із попередніми підсумковими оцінками за кожним блоком.

За словами експерта, враховуватимуться лише результати, які засвідчують покращення випробування.

У 5-11(12) класах коригувати можна лише семестрову оцінку, натомість зміни тематичної, згідно з законом, не передбачається.

Експерт зауважує, що аби змінити оцінку за семестр, необхідно звернутися до керівника закладу освіти протягом трьох днів після її виставлення. Після чого директор школи має створити комісію і затвердити графік оцінювання.

Члени комісії готують завдання, що погоджуються на засіданні шкільного методичного об’єднання і затверджуються керівником навчального закладу. Завдання мають охоплювати зміст усіх тем, що вивчалися протягом семестру. Оцінювання проводиться в письмовій формі”, – зауважує юрист.

Чтайте також:  Як настільні ігри впливають на розвиток математичних навичок школярів: несподівані результати дослідження

Скоригована оцінка виставляється лише у випадку, якщо вона вища за попередню, в іншому разі записів про її зміну не робиться.

Змінити річну оцінку можна шляхом повторного семестрового оцінювання за один або два семестри. Воно проводиться письмово та охоплює зміст всіх тем, вивчених протягом визначеного періоду. Оформлюються результати річного оцінювання відповідним наказом директора школи.

 

Джерело.


Повернутись вверх