facebook

Освітній експерт озвучив два варіанти, які врятують малі сільські школи від закриття: зміни відчують лише директор і кілька педагогів

Освітній експерт Сергій Дятленко озвучив два варіанти, які врятують малі сільські школи від закриття: зміни відчують лише директор і кілька педагогів

Освітній експерт Сергій Дятленко назвав два варіанти, завдяки яким вдасться врятувати малі сільські школи від закриття. У першому випадку можна перепрофілювати заклад у початкову школу, при цьому не буде гімназійного рівня.

В іншому разі – малу сільську школу можна перетворити на філію іншого закладу освіти. У таких ситуаціях зміни стосуватимуться тільки директора та окремих педагогів. Про це Дятленко розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

“Прямо тут підкажу, як вберегти малі школи чи й взагалі нічого не змінювати для здобувачів освіти та їхніх батьків. Варіант перший – це перепрофілювати заклад у початкову школу, при цьому гімназійного рівня не буде. І варіант другий – перетворити заклад на філію іншої школи. За такого варіанту зміни стосуватимуться тільки директора та окремих педагогів”, – сказав фахівець.

Він додав, що якісна освіта може існувати в маленькій школі, і їх [школи] треба берегти, як і педагогічні колективи в них. За його словами, результати, які отримують у таких закладах освіти – це заслуга педагогів.

Дятленко зазначив, що попри це, у багатьох освітніх установах з малою наповнюваністю учнів якість навчання на недостатньому рівні. Тож у таких випадках потрібно визначатися, що саме потрібно – школа чи освіта.

Чтайте також:  Лісовий анонсував спрощення освітніх програм у школах

Джерело.


Повернутись вверх