facebook

Купа “мертвих душ”. Нова очільниця НАУ розповіла про проблеми університету та анонсувала грандіозні зміни

Купа “мертвих душ”. Нова очільниця НАУ розповіла про проблеми університету та анонсувала грандіозні зміни

Виконуюча обовʼязків ректора Національного авіаційного університету Ксенія Семенова запевняє, що останні 10-15 років ніхто не планував розвиток закладу вищої освіти. Крім того, за її словами, на рівні управління завжди були якісь проблеми. Нині в університеті велика кількість людей – “мертвих душ”, які не ходять на роботу, а тільки отримують зарплату. Крім того, вони мали шалені надбавки, яких не було у викладачів.

Семенова каже, що проблеми існують і в інших сегментах. Зокрема, потрібно провести аналіз господарської частини, аби ЗВО міг опалюватися та працювати взимку, а не переводити студентів на онлайн. Крім того, необхідно відремонтувати підземні приміщення, аби вивести більше здобувачів освіти в офлайн. Про це очільниця НАУ розповіла в інтервʼю ЗМІ.

Водночас заклад освіти має готівкові заробітки, які не йдуть в бюджет. Це стосується паркувальних майданчиків або СТО. Там надаються платні послуги, проте половина грошей йде в кишені.

Також проблема існує і з викладачами, які можуть надавати експертизу, наукове обладнання, лабораторії, але немає системи, як з цим працювати.

Семенова пояснює, що це почали робити з Brave1*. Проте немає зрозумілого тарифу, скільки коштує година консультації певного фахівця. Тож продажі зупинено, але компанії готові за це платити.

Чтайте також:  Як втілити у життя норму закону про 24 дитини у першому класі: проблеми та запитання

Освітянка ділиться, що є також викладачі, які переписують українською російські дисертації і статті та видають це за свою роботу.

За її словами, за часів попереднього керівника та ексрегіонала Максима Луцького виник скандал на рівні вищої освіти, через що НАУ хотіли розформувати, або приєднати до транспортного університету. Тож молоді викладачі створили наукове товариство і намагалися зберегти заклад, спілкуючись з владою.

Проте очільниця ЗВО каже, що саме керівництво всі пропозиції молоді відкидало. Коли ж міністром освіти та науки став Лісовий, то заговорили про зміну ректора. Таким чином Кабінет Міністрів ухвалив рішення про реорганізацію НАУ. Смірнова запевняє, що попереду багато змін у структурі управління університетом.

“У нас є розуміння, що просто зміна ректора в НАУ ні до чого не призводить. Система вищої освіти, яка є на рівні керування університетами, не працює так, як має працювати”, – каже освітянка.

Вона пояснює, що для того, аби вивести освіту на вищий рівень плануються значна модернізація ЗВО. Зокрема, нині відбувається перебудова команди та функціоналу менеджменту. Наприклад, зʼявиться HR-директор, який буде займатися набором та системою оцінки персоналу.

Не буде такого, що приходить нова команда і звільняє всіх, хто був лояльний до попередньої і набирає своїх, незалежно від їхніх компетенцій. Ми хочемо розуміти, хто в університеті нормально працює, кому треба підтягнути свій рівень (наприклад, англійську вивчити), а хто ніколи не зможе досягти того рівня, який потрібен у Київському авіаційному інституті*”, – ділиться Семенова.

Чтайте також:  Як учням і вчителям закінчити навчальний рік: роз’яснення Міносвіти

Вона додає, що також у ЗВО планується створити систему оплати праці та отримати статус державного неприбуткового підприємства. Таким чином можна буде запровадити грейдингову систему оплати, як у приватних компаніях.

Водночас у НАУ має створитися карʼєрний офіс для студентів, аби здобувачі освіти були працевлаштовані у кращих компаніях.

За словами Семенової, на університет чекає і цифровізація. Зокрема, вся документація, яка не вимагає паперового варіанту, буде зроблена у цифрі.

Також, вже у травні планується відкрити дві лабораторії з електроніки різного профілю.

Крім того від НАУ відділяється льотна академія у Кропивницькому. Освітянка каже, що багато змін чекає на адміністративний корпус, зокрема скоротиться структура управління. Проте науково-педагогічних працівників поки що чіпати не будуть.

За її словами, необхідно переглянути і контент наявних навчальних програм та зрозуміти, що робити з гуманітарними факультетами, адже вони слабкі.

Нова очільниця зазначила, що перебуватиме на посаді скільки потрібно, проте брати участь у конкурсі ректорів не планує. Хоча, за її словами, продовжуватиме вести роботу з модернізації ЗВО й після призначення нового очільника.

*Brave1 – кластер для розвитку військових технологій в Україні, заснований Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, Радою національної безпеки і оборони, Міністерством стратегічних галузей України, Міністерством економіки України.

*Київський авіаційний інститут – нова назва НАУ, яку отримає ЗВО після реорганізації.

Джерело.


Повернутись вверх