facebook

Вступити стане легше, а частину ПТУ ліквідують: у МОН розкрили деталі реформи профільної середньої освіти

Вступити стане легше, а частину ПТУ ліквідують: у МОН розкрили деталі реформи профільної середньої освіти

Заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній розповів, що чекає на школярів з початком реалізації реформи профільної середньої школи. За його словами, учням полегшать умови вступу до закладів професійно-технічної освіти. Зокрема, підлітки зможуть подавати документи онлайн через Єдину державну електронну базу з питань освіти.

Крім того, за словами посадовця, крім фахових коледжів зʼявляться також і професійні. Навчання в них передбачатиме здобуття професійної освіти. Ті заклади, які не відповідатимуть назві “професійний коледж” можуть бути ліквідованими або оптимізованими. Про це Завгородній розповів в інтервʼю Новій українській школі.

Він зазначив, що в межах трансформації, в академічних ліцеях потрібно створювати мережу закладів, розробляючи нові профілі та програми. Натомість у професійному спрямуванні вона вже функціонує, бо вже зараз учні можуть здобувати професію.

“Тому, порівнюючи з академічними ліцеями, трансформація змісту в професійних буде не такою великою і насамперед стосуватиметься саме академічного складника навчання”, – каже Завгородній.

Для школярів у 8 та 9 класах планують також збільшити кількість годин для професійного орієнтування, адже учням потрібно буде обирати між академічним чи професійним ліцеями. Таким чином, за словами посадовця, підлітки робитимуть більш свідомий вибір.

Чтайте також:  Чи будуть мати відстрочку чоловіки, що здобувають другу вищу освіту: що каже закон

Він також зазначив, що нині школи не зацікавлені у тому, аби діти вступали до ПТУ після 9 класу, адже вони отримують державне фінансування на кожного школяра. Коли ж у закладах освіти будуть тільки 1-9 класи, таких ситуацій не виникатиме.

Завгородній розповідає, що трансформуватися також будуть і дисципліни, відповідно до професійного спрямування. Таким чином у студентів буде більше зрозумілості, навіщо їм вчити деякі предмети.

Крім того, у професійних коледжах планується розробка нових навчальних програм, кваліфікацій тощо, аби все це відповідало потребам сучасного ринку.

Він додав, що вже у 2024 році планується пілотувати підхід в професійній освіті у 10 громадах та 10 закладах професійно-технічної освіти.

Джерело.


Повернутись вверх