facebook

На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого… Що сталося?

На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого… Що сталося?

Усі дії комісії можуть бути зафіксовані: аудіо, фото, відео

Кажуть, що освіта – наше все. І що робити, якщо раптом щось іде не так? Руслан Гурак із ДСКО розповів, як і коли у школах та інших навчальних закладах проводяться позапланові перевірки.

Перевірки стартують, якщо щось серйозно зіпсувало настрій у навчальному закладі – чи то проблеми з безпекою, чи відсутність укриття на майданчику, чи ще щось.

Ініціаторами можуть бути батьки, вчителі чи навіть освітній омбудсмен.

При цьому перевірка фокусується лише на тому питанні, яке викликало звернення. Якщо скарга стосується, скажімо, безпеки, перевірятимуть саме це.

Перевірки не відбуваються просто так. ДСКО не приходить до школи навмання. Перед початком перевірки обов’язково формується наказ, де чітко прописані причини перевірки та що саме перевірятимуть. Їхня мета – не просто зловити на помилці, а й дати шанс виправитися. Тому акт перевірки містить терміни для усунення порушень.

Комісія для перевірки складається з щонайменше трьох осіб. До них можуть приєднатися експерти – адвокати, аудитори тощо. Попереднє повідомлення не завжди потрібне, але лише за наявності згоди керівництва навчального закладу.

Чтайте також:  На виході багато "браку". Освітянин дав жорстке пояснення малим зарплатам вчителів в Україні

Перед початком перевірки проводиться нарада, де беруть участь усі ключові гравці: члени комісії, представник засновника та керівник навчального закладу. До них можуть приєднатися інші зацікавлені особи. Усі учасники обговорюють, що і як перевірятиметься.

Усі дії комісії можуть бути зафіксовані: аудіо, фото, відео. І, звісно, ​​результати перевірки записуються в акті у трьох примірниках.

Найчастіше саме батьки звертаються до ДСКО з питань безпеки та дотримання стандартів охорони дитинства та праці.

Джерело.


Повернутись вверх