facebook

Ігор Лікарчук: Шоу, мильні бульбашки та гарні фотки у соцмережах – це наше «всьо» в освіті…

Ігор Лікарчук: Шоу, мильні бульбашки та гарні фотки у соцмережах – це наше «всьо» в освіті…

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти

Шоу, мильні бульбашки та гарні фотки у соцмережах – це наше «всьо» в освіті… А якщо іще шоу присмачується іноземними «звьоздами», які не знають і не розуміють ні української  освіти, ні української ментальності, то і результати відповідні. Як згадаю, скільки таких «звьозд» за останні роки нас переконували і навчали, як образно кажучи, пересадити в український освітній ґрунт чужоземну   освітню пальму, то у нас давно в освіті мали б рости гігантські пальмові ліси з освітніми бананами. Але пальмових лісів немає, а в освіті розруха є і велика. Тож не знаю, як кого, але на мене аргумент про зарубіжних експертів давно не діє. Їм радити – не проблема. Балакати вміють. Проблема у нас -будувати профільну школу в країні, яку ворог системно знищує багато років. І невідомо, що буде до 2027 року. І якою ціною нам дістанеться Перемога, в яку я щиро вірю, і якої щиро чекаю. Як і ми всі.

А іще, мабуть, варто не забувати і про те, що профільної школи ніколи не буде, якщо не буде мотивації в учнів навчатися в ній, а у вчителів – працювати.

Чтайте також:  Вчителям підняли зарплати: скільки можна заробити в школі 

Тому хвилює питання: «А чи суспільний запит на профільну школу хтось бачив?Хтось проводив загальнонаціональні дослідження, вивчав суспільну думку, думки батьків дітисьок, які гіпотетчно будуть навчатися  в профільній школі? Де вони?» Чи готове наше суспільство до необхідності сприйняти ідею та впроваджувати профільну школу? Адже хотіння чиновників і суспільства – далеко не одне й те саме.

Або… Можливо, хтось знає, чи є у нас черга бажаючих стати студентами педуніверситетів, а теперішні їхні випускники уже біжать у заклади освіти, щоб швидше стати до учительської кафедри? Я такої інформації не маю. Але точно знаю,що  до 2027 кількість вчителів-пенсіонерів та педагогів передпенсійного віку, на яких іще якось тримається сьогоднішня освіта, скоротиться дуже потужно. Хто працюватиме в профільній школі? Ті, хто під час цьогорічного сертифікаційного іспиту шукали правильну відповідь на питання, які вазони потрібно ставити на підвіконня в класі при палючому сонці? Чи ті, хто задля полегшеного  проходження атестації, подався у т.з. «освітні експерти»? Щось я не чув, чи у нас вже почали підготовку вчителів для профільних шкіл? Як мені здається, більшість педуніверситетів готують вчителів, образно кажучи, до роботи в школі, котра за духом і стилем лишилася «совєтською». Бо іншого не вміють робити. Та і студентів – катма. А підготовка вчителів для роботи в профільній це зовсім інше, якщо звичайно розуміти, що профільна школа – не поєднання дитячого садка, початкової школи, гімназії та ліцею під одним дахом, як воно є сьогодні,  і буде іще дуже довго. Адже окремих приміщень для профільних шкіл іще довго будувати не зможемо…

Чтайте також:  Освіта на роздоріжжі: доля паперових підручників у цифрову еру

Іншими словами: то про що розмова???? Чи це буде чергова красива презентація чергових ідей заїжджих «звьозд» і  доморощених агентів змін?

https://www.facebook.com/events/433763052436335/433763055769668/?active_tab=about

Джерело.


Повернутись вверх