facebook

Підвищення потребує колосальних сум – міністр освіти повідомив чи чекати зростання заробітної плати вчителям

Підвищення потребує колосальних сум – міністр освіти повідомив чи чекати зростання заробітної плати вчителям

На розгляді кілька сценаріїв.

Міністерство освіти і науки поки що НЕ ГОТОВЕ презентувати реформу підвищення рівня заробітних плат учителів, зважаючи на фінансову і політичну ціну.

Про це в інтервʼю Українській правді. Життя сказав міністр освіти і науки Оксен Лісовий, коментуючи питання заробітних плат учителів та заохочення до роботи у школах молодих фахівців.

Він наголосив, що наразі надзвичайно важко знаходити кошти, зокрема на інвестиції в освіту, коли фактично весь бюджет держави йде на оборону.

Цього року держава інвестує у профтехи, науку, вищу освіту, НУШ.
Це немалі гроші, яких у попередні роки не було. Підвищення заробітної плати вчителям потребує колосальних сум, і ми маємо надію, що будемо їх знаходити, – зазначив Лісовий.

Він також підкреслив, що вчитель повинен розуміти, як він може заробляти більше і що йому для цього треба зробити.

Це те, над чим ми зараз працюємо.

Якщо певні сценарії будуть затверджені на політичному рівні, ми вийдемо з презентацією до суспільства щодо того, як можуть бути підвищені зарплати і якими можуть бути супутні механізми і інструменти для мотивації педагога – як того, що вже працює в школі, так і потенційного, – зауважив міністр.

Чтайте також:  Про “батьківські збори” з погляду закону: обовʼязковість відвідування та теми для обговорення

Наразі Міністерство освіти і науки не може це детально анонсувати, але йдеться про низку потенційних нововведень, які можуть підвищити мотивацію людей навчатися, володіти цифровими технологіями, адже так вчитель матиме набагато ширший набір інструментарію, щоб працювати з аудиторією.

Усі ці складові можуть впливати на розмір заробітної плати вчителя.

Ми зважаємо на фінансову і політичну ціну, тому не готові презентувати її.

Зараз лише пропонуємо кілька сценаріїв, один із яких – поетапне підвищення (зарплати – ред.), певне пілотне нововведення.., але говорити про це зарано, – резюмував Лісовий.

Джерело.


Повернутись вверх