facebook

Зарплати вчителів можуть сильно змінитись…

Зарплати вчителів можуть сильно змінитись

Міністерство освіти і науки України працює над розробкою потенційних інструментів та системи мотивації вчителів, що можуть впливати на підвищення зарплати.

Однак наразі пропозиції міністерства не затверджені на політичному рівні. Про це розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий в інтерв’ю для “УП. Життя”.

“Зараз надзвичайно важко знаходити кошти, зокрема на інвестиції в освіту, коли фактично весь бюджет держави йде на оборону. А цього року ми інвестуємо у профтехи, науку, вищу освіту, НУШ. Це немалі гроші, яких у попередні роки не було”, – каже міністр.

За його словами, підвищення заробітної плати вчителям потребує “колосальних сум”.

“І ми маємо надію, що будемо їх знаходити. Водночас ми повинні ввести інструменти мотивації вчителя в цілому: переглянути інструменти і підходи підвищення кваліфікації. Якщо йти ще далі – змінити підходи до педагогічної освіти в цілому”, – зазначив Оксен Лісовий.

На його думку, вчитель має розуміти, як він може заробляти більше і що йому для цього треба зробити.

“Це те, над чим ми зараз працюємо. Якщо певні сценарії будуть затверджені на політичному рівні, ми вийдемо з презентацією до суспільства щодо того, як можуть бути підвищені зарплати і якими можуть бути супутні механізми й інструменти для мотивації педагога – як того, що вже працює в школі, так і потенційного”, – поділився міністр освіти.

Чтайте також:  Змішалися зуби, пальці та діти. Завдання з математики для 4 класу спантеличило українців

За словами Лісового, потенційні нововведення можуть підвищити мотивацію вчителів навчатися, володіти цифровими технологіями.

“Адже так вони матимуть набагато ширший набір інструментарію, щоб працювати з аудиторією”, – пояснив він.

З 1 квітня мінімальна зарплата в Україні зросте до 8 тис. грн.

Громадяни, які отримують мінімальну зарплату в розмірі 7 100 грн можуть розраховувати на пенсію у 2 361 грн. Це якщо особа набуде 35 років стажу, повідомляє Пенсійний фонд.

Люди, які отримують мінімальну зарплату в 7 100 грн, однак мають лише 31 рік стажу у майбутньому також отримають пенсію в розмірі 2 361 грн.

В обох випадках розрахунковий розмір пенсії менший за мінімальну виплату. Тому Пенсійний фонд буде сплачувати 2 361 грн мінімальної пенсії.

Джерело.


Повернутись вверх