facebook

Від “камер зберігання” до місць розвитку: в Україні готують масштабну реформу дитячих садків

Від “камер зберігання” до місць розвитку: в Україні готують масштабну реформу дитячих садків

Увага до дошкільної освіти в останні роки була недостатньою

В Україні стартує революція у дошкільній освіті! Після трьох десятиліть дії застарілих законів система дитячих садків готується до серйозної трансформації.

Народний депутат України, Юлія Гришина, делікатно зазначила, що сьогоднішні дитячі садки часто скоріше нагадують “камери зберігання” для дітей, ніж місця освіти та розвитку.

Це викликає незадоволеність і потребує негайних змін.

За словами Гришиної, увага до дошкільної освіти в останні роки була недостатньою. Це призвело до того, що садки стали місцем, де просто “проводиться час”, а не де активно розвиваються та навчаються діти. Проте зміни вже на підході.

Новий законопроект про дошкільну освіту, який уже готовий до другого читання, обіцяє принести революційні зміни до роботи садів.

Що планують змінити?

Головною метою реформи є створення якісної системи дошкільної освіти, яка буде яскравою, корисною та повноцінною для розвитку дітей. Планується впровадження інклюзивних програм, щоб забезпечити доступність освіти для всіх дітей, незалежно від їх особливостей та потреб.

Крім того, у планах створення центрів підтримки батьків та будівництво нових дитячих садків у забудовуваних кварталах. Ці кроки спрямовані на створення комфортних умов як для дітей, так і для їхніх батьків, а також покращення якості освіти вже з самого дитячого віку.

Чтайте також:  У ліцеях буде навчатись до 700 учнів, а для дітей із сіл організують кампуси: як реформують старшу школу в Україні

Джерело.


Повернутись вверх