facebook

Діти повертаються в Україну: Винницький спростував міф про “кращу” закордонну освіту і назвав кількість вступників у 2024 році

Діти повертаються в Україну: Винницький спростував міф про “кращу” закордонну освіту і назвав кількість вступників у 2024 році

Заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький розповів, що школярі повертаються в Україну, адже побачили якість освіти за кордоном, яка не відповідає їхнім очікування. За його словами, часто саме діти обирають навчатися в українських вишах, попри те, що батьки воліли б, аби випускники вступали до іноземних закладів освіти.

Про це посадовець сказав в ефірі Українського радіо. Він зазначив: попри те, що точної інформації про кількість абітурієнтів ще немає, проте МОН очікує близько 260 тисяч вступників у 2024 році. Винницький нагадав, що торік за кордоном Національний мультипредметний тест складало 20 тисяч школярів, проте цього року передбачається, що таких буде менше.

“Минулого року в нас було 260 тисяч. Ми очікуємо приблизно те саме число. Але минулого року в нас було 20 тисяч, які писали за кордоном. А зараз ми бачимо достатньо велику кількість абітурієнтів, які повертаються з-за кордону”, – розповів Винницький.

“У нас є міф про те, що нібито закордонна освіта краща. Я як людина, яка закінчила кілька університетів за кордоном, можу сказати, що на рівні середньої, бакалаврської освіти в багатьох випадках наші топові університети не те що конкурують, а дуже часто навіть кращі, ніж університети на Заході. Тому мене не дивує, що діти повертаються”, – додав посадовець.

Чтайте також:  "Проводьте час якісно". Три приклади з життя, які спростовують популярний метод виховання дітей

Він також зауважив, що тенденція повернення вступників додому повʼязана з певним патріотизмом дітей і з ознакою якості освіти в Україні. На думку Винницького, країні потрібно позбуватися стереотипів, повʼязаних з низьким рівнем навчання.

Джерело.


Повернутись вверх