facebook

В Україні готують одне нововведення в освіті…

В Україні готують одне нововведення в освіті

В Україні мають намір змінити принцип підходу до фінансування здобуття вищої освіти.

Згідно з інформацією віцепрем’єр-міністра — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт № 10 399.

Це означає, що зроблено ще один крок до зміни підходу до фінансування вступників, які здобуватимуть освіту. Фактично, планують ввести принцип «гроші ходять за студентом» та гнучку систему співфінансування від держави.

Наразі відомо, що будуть гранти, які повністю та частково покриватимуть навчання.

Михайло Федоров констатує, що таким чином у студентів буде більше свободи під час вибору закладу вищої освіти, адже вони не будуть обмежені наявністю бюджетних міст. прогнозують також підвищення якості освіти, адже університетам доведеться конкурувати за студентів.

У міністерстві освіти й науки України зазначили, що законопроєктом передбачено нову систему державного замовлення фахівців для ключових професій (зокрема лікарів, вчителів, військових, інженерів деяких спеціалізацій тощо), і також механізм максимального забезпечення бюджетного фінансування здобуття вищої освіти всіх охочих вступників.

Норми законопроєкту передбачають збільшення частки вступників, які отримують фінансову підтримку свого навчання від держави. Цю підтримку, абітурієнти здобуватимуть у формі гранту — чіткої суми грошей, яку зможуть використати на покриття вартості контракту із закладом вищої освіти.

Чтайте також:  Літні канікули в українських школах розпочнуться пізніше

Джерело.


Повернутись вверх