facebook

Стипендія у розмірі мінімальної зарплати: хто зможе отримувати?

Стипендія у розмірі мінімальної зарплати: хто зможе отримувати? 

Верховна Рада підтримала реформу фінансування вищої освіти у першому читанні

Як розповів народний депутат «Слуги Народу», голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, прийнятий законопроєкт змінює всю систему державного замовлення. Важливо, що кількість грошей на підготовку фахівців не змінюється.

Однак держава буде замовляти ті професії, в яких вона або платить повністю заробітну плату, наприклад, учителі, медики, або є монополістом у наданні робочих місць, наприклад, «Укрзалізниця», атомна енергетика тощо.

А також спеціальності, що потрібні для національної безпеки та оборони, або дефіцитні напрямки, як, приміром, специфічні інженерні спеціальності, українознавство…

Тобто держзамовлення переорієнтується на потреби держави, – запевняє Бабак.

Таким чином, буде зменшено держзамовлення на тих фахівців, яких зараз на ринку праці занадто багато.

Голова комітету навів на приклад ситуацію із держзамовленням учителів:

Наприклад, ми замовляємо щороку близько 12,5 тис. учителів за держзамовленням, проте до професії доходять лише 18-19% із них. Це трагедія, бо держава витрачає шалені гроші на підготовку в таких масштабах.

Тому ми хочемо дати гарантоване робоче місце після закінчення ЗВО тим дітям, які навчатимуться на держзамовленні.

Важливо, щоб уже після другого курсу студенти розуміли, що вони продовжують навчатися на бюджеті, держава їм дає стипендію в розмірі мінімальної зарплати, щоб діти не думали про додатковий заробіток, а сконцентрувалися на професії», – наголосив народний депутат.

Чтайте також:  Не всі вчителі витримають реформу освіти — що треба буде вивчити освітянам

Джерело.


Повернутись вверх