facebook

“Навіщо мені вчити ваш предмет?” Українка, яка працює у Великій Британії, назвала суттєву проблему системи освіти в Україні

“Навіщо мені вчити ваш предмет?” Українка, яка працює у Великій Британії, назвала суттєву проблему системи освіти в Україні

В українській системі освіти існує проблема зосередженості на предметах, які необхідні лише для складання Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) або Національного мультипредметного тестування (НМТ). Натомість інші уроки стають другорядними, а учні запитують педагогів, для чого їм вчити те, що не знадобиться на іспитах. На це звернула увагу українка Надія Майбогіна, яка працює вчителем у школі Великої Британії.

Освітянка у своєму дописі у Facebook зауважила, що високі результати отримані школярами на ЗНО або НМТ вважаються досягненнями школи, а адміністрація закладів освіти часто не звертає увагу на значення тих предметів, з яких не потрібно складати іспити. На її думку, від цього страждають не лише діти, адже не можуть зрозуміти на чому їм концентруватися. Педагогиня запевняє, що важко також і вчителям, які змушені підтримувати якість навчання, при цьому не перенапружувати школярів в такий відповідальний момент.

Нагадаємо, в Україні з 2022 року у звʼязку із повномасштабним вторгненням Росії в Україну випускники шкіл складають НМТ замість ЗНО.

“Сконцентровані лише на 3-4 предметах ЗНО, українські учні ставлять учителям “другорядних” предметів питання: “А навіщо мені вчити ваш предмет?”. Високий результат ЗНО є не тільки путівкою в доросле життя, а й вважається досягненням школи. Тому і керівництво, не секрет, часто заплющує очі на таке ставлення учнів до не-ЗНО предметів”, – пише Майбогіна.

Чтайте також:  Про “батьківські збори” з погляду закону: обовʼязковість відвідування та теми для обговорення

Вона звернула увагу, що українські школярі у початкових класах мають мінімум предметів, кількість яких поступово збільшується. У середній школі їх стає близько 13, а в старшій – 17-18. Попри те, що деякі заклади освіти пропонують профільну спеціалізацію, вибір предметів не такий широкий і як правило колективний.

Джерело.


Повернутись вверх