facebook

Заміна вчителя з погодинною оплатою: що з надбавками та доплатами?

Заміна вчителя з погодинною оплатою: що з надбавками та доплатами?

Вчитель школи захворів. Його заміняє інший вчитель, за що йому проводиться погодинна оплата. Під час заміни вчитель перевіряє зошити. Чи нараховувати йому доплату за перевірку зошитів?Чи нараховувати цьому вчителю надбавки, які були йому встановлені за вислугу років та за престижність?

Згідно з п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102погодинна оплата для вчителів допускається лише при оплаті їх праці за проведені години заміщення тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин учителів, яке тривало не більше двох місяців.

Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці вчителів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 Інструкції № 102, тобто за тарифікацією.

При цьому розмір погодинної оплати визначають шляхом ділення місячної тарифної ставки (окладу), встановленої, зокрема:

  • за 18 годин педроботи на тиждень — на 76,2 год;
  • за 24 години педроботи на тиждень — на 101,6 год;
  • за 30 годин педроботи на тиждень — на 127,0 год.
Чтайте також:  МАН є примусовим видом робіт для вчителів

Тобто у п. 73 Інструкції № 102 встановлені конкретні коефіцієнти, на які слід орієнтуватись при розрахунку погодинної оплати (див. лист Мінпраці від 22.09.2010 р. № 837/13/84-10).

За години заміщення за наявності підстав також виплачується надбавка за вислугу років, розмір якої залежить від стажу педагогічної роботи, а також надбавка за престижність педагогічної праці у розмірі 20 % від годинної ставки зарплати.

Що стосується доплати за перевірку навчальних робіт у закладах загальної середньої освіти, то тут слід керуватися постановою КМУ від 28.12.2021 № 1391 (діє з 01.01.2022).

Зокрема, Розмірами доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти, затвердженими зазначеною постановою, встановлено розміри доплат за перевірку навчальних робіт залежно від предмета.

А саме, вчителям у 5 – 11 (12) класах доплата за перевірку навчальних робіт встановлюється у таких розмірах:

  • з мови та літератури – 20 %;
  • з математики – 15 %;
  • іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення – 10 %.

Також визначено, що зазначена доплата встановлюється залежно від педагогічного навантаження вчителя з предметів, за якими встановлена доплата за перевірку навчальних робіт.

Отже, якщо вчитель проводить заміну з навчального предмета, за яким передбачено встановлення доплати за перевірку навчальних робіт, тов період заміни на погодинну оплату слід нараховувати і доплату за перевірку навчальних робіт.

Чтайте також:  Українським освітянам пропонують "гарячі" вакансії у 17 країнах світу: кого шукають і навіщо

Джерело.


Повернутись вверх