facebook

“Не визубрив? Настане кінець світу”: Лісовий пояснив, чому важливо давати українським школярам право на помилку

“Не визубрив? Настане кінець світу”: Лісовий пояснив, чому важливо давати українським школярам право на помилку

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий пояснив, що школярам потрібно давати можливість робити помилки. За його словами, дітям необхідний безпечний простір, де вони зможуть аналізувати їх та йти у доросле життя з досвідом їх подолання. Так посадовець відповів на питання, про те, що робити з учнями, для яких настає кінець світу, якщо вони все не визубрять.

Лісовий підкреслив, що страх перед помилками навʼязаний радянськими цінностями, коли нікого не цікавила думка учнів й була одна правильна відповідь. В інтервʼю NV.ua очільник освітнього відомства зазначив, що саме через такі підходи відбувається невротизація школярів.

“Ми дуже наголошуємо на тому, що навчальний процес – це частина життя, де людина має право робити помилки. Цей страх помилки йде ще від старих радянських цінностей школи, авторитарної за природою, де твоя думка нікого не цікавить, де є лише одна правильна відповідь. Звідси ця нетерпимість до помилок, страх помилитися і у вчителів, і в дітей ця невротизація”, – сказав очільник МОН.

Він додав, що аби змінити цю ситуацію, потрібно першочергово готувати вчителів, які будуть самі розуміти що помилки це не трагедія й допомагати школярам долати страхи перед ними.

Чтайте також:  Предметів стане менше, репетиторів – теж. Стало відомо нові подробиці реформи старшої школи в Україні

Крім того, Лісовий нагадав, що педагоги мають транслювати підтримку та безпеку. У разі, коли діти провели безсонну ніч через терористичні атаки, треба дати їм час на відпочинок, а не щоб вони одразу бігли на урок.

Джерело.


Повернутись вверх