facebook

Мобілізація студентів та аспірантів. Які зміни можуть запровадити з новим законопроєктом

Мобілізація студентів та аспірантів. Які зміни можуть запровадити з новим законопроєктом

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.

Законопроєкт пропонує запровадити зміни щодо норм мобілізації студентів, аспірантів та докторантів. Якіі можуть запровадити щодо мобілізації студентів та аспірантів в контексті нового законопроєкту. Пише УП.Життя.

У тексті законопроєкту визначено, що призову на військову службу не підлягатимуть: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України “Про освіту”.

Фактично, згідно із новим законопроєктом, якщо студент здобуває другу вищу освіту – байдуже за якою формою – він підлягатиме призову на військову службу під час мобілізації.

Навіть, якщо раніше студент не вчився в коледжі, а вступив в нього вже після здобуття ступеню бакалавра, то він не матиме відстрочки від мобілізації.

Попередній закон регулював цю норму інакше: наразі призову на військову службу під час мобілізації не підлягають усі здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Ймовірно, нововведення зʼявилося на фоні того, що у вишах поменшало студенток і студентів віком до 20 років. Натомість різко зросла кількість студентів віком 30-50 років.

Чтайте також:  Лiсoвий розповів, коли та на скільки підвищать зарплату вчителям у 2024 році

Зокрема, можливістю вступити на контракт у 2022/2023 навчальному році скористалися не менше 85 тисяч чоловіків призовного віку.

Джерело.


Повернутись вверх