10 типів батьків, яких вчителі таємно ненавидять
Джерело: Освіторія
Більшість батьків — фантастичні, але деякі завжди змушують вчителів мріяти про наступне літо вже на початку навчального року. Джессіка Бауерс, американська вчителька з багаторічним досвідом, поділилася десятьма архетипами батьків, яких вчителі таємно ненавидять. Чи відрізняються стосунки батьків та вчителів в Україні? Подаємо переклад резонансної публікації Parents.com
Мій улюблений ритуал, коли повертаюся до школи як вчителька першого класу — ніжно розкладати бейджі з іменами моїх нових учнів на партах. Я думаю про кожну дитину — як я вплину на її життя та як вона вплине на моє протягом наступного року. Та доки я в захваті від зустрічі зі своїми новими учнями, я так само нервуюся від зустрічі з їхніми батьками. Я не одна в цьому настрої. Вчителі, яких я знаю, постійно називають учнів найкращою частиною навчання, а їхніх батьків — найгіршою.
Не зрозумійте мене неправильно. Більшість батьків мого класу — фантастичні, але кілька батьків-архетипів завжди з’являються на моєму наборі щороку і таємно змушують мене мріяти про якнайшвидший прихід літа. Дозвольте познайомити: 10 головних типів батьків, яких кожен вчитель таємно ненавидить!
1. Особливі батьки «Принцеси»
Так, ваша дитина особлива, але як і кожен інший учень мого класу. Ні, ваша дитина недостатньо особлива, щоб їй не доводилося виконувати домашні завдання, вчасно приходити чи дотримуватися правил у класі. Я розумію. Я теж мати. Мої діти — це мій світ, але батьки повинні прийняти, що правила стосуються всіх дітей, навіть їхніх. Це ті самі батьки, які переконані, що їхнє маленьке дорогоцінне чадо не може зробити нічого поганого, ніколи.
2. Батьки «Чарівної кулі»
Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були найкращими в школі, але ці батьки бажають вищих оцінок та покращеного рівня читання без зайвих зусиль. Поки я пояснюю необхідність разом читати увечері, вони все ще шукають швидкого способу чи будь-якого іншого рішення, де їм не потрібно брати участь.
3. Батьки «зі зв’язками»
Це звичайний позашкільний день, але замість того, щоб перевіряти зошити, мене викликали в кабінет директора. Я ламаю мозок, щоб зрозуміти, чому. Я жертва батька, який любить усе робити через верхи. У цього батька є проблема із чимось, що трапилося в моєму класі, але він пропускає крок розмови зі мною і прямує до мого керівника. Мене не тільки не попереджають, коли відправляють до кабінету директора, але я ще й засмучена тим, що розмова між нами двома не відбулася в першу чергу.
4. Батьки, що нависають
Ця мама має клона чи просто опанувала мистецтво телепортування? Вона скрізь, і постійно висить у класі задовго після того, як інші батьки вже пішли на роботу й розпочали свій день. Ці батьки ніколи не можуть дати дітям простір, щоб зав’язати шнурки, розставити свої речі або зробити кілька помилок.
5. Батьки-привиди
Прізвища цих батьків є в журналі, але чи вони насправді існують? Їх ніколи не бачили, і це мене трохи хвилює, бо я знаю, що в зацікавлених батьків — успішні учні. Я розумію, що таке бути мамою, яка працює, але хотілося б, щоб вони скористалися можливостями смартфонів або прийшли разок на збори.
6. Батьки без кордонів
Якщо я отримую текстове повідомлення о 23-й годині вечора, мені навіть не потрібно перевіряти, хто це. Я знаю, що Батько без кордонів «просто перевіряє» щось на наступний день. Кожен раз, коли я перевіряю електронну пошту, від цього батька я отримую повідомлення (або шість). Це не короткі записки: вони більше схожі на епоси. Якщо я поспішаю до вбиральні під час моєї п’ятихвилинної перерви або починаю їсти під час перерви на обід, я можу розраховувати на цього батька, який знайде мене. Це не лише про обсяг контакту, це й про час.
7. Батьки, що змагаються за дитину
Ця пара батьків — це дует постійної катастрофи, де вони ділять опіку, але борються за все інше. Вони наче беруть участь у перегонах, щоб виглядати найкраще, роблячи те, в чому другий гірший. Вони ніколи не є на одній стороні, і очевидно, що спілкування про те, що відбувається в школі, не вдається. У цій гонитві дитина завжди в програші.
8. Батько-Бос
Цей батько приносить ділову концепцію у клас, і він хоче переконатися, що я знаю, що моє місце в ієрархії десь під ним. Він може без проблем повідомити, що він керує, а я — ґвинтик у механізмі. Цей батько бачить мене не як партнера, а як працівника. Це лише питання часу, коли він скаже: «Я плачу податки, значить, я ваш бос».
9. Батьки-вчителененависники
Я не знаю, що сталося в минулому, щоб змусити цих батьків так ненавидіти вчителів, але ненависть справжня. Ці батьки-хейтери вважають, що це запасна робота або що я її обрала тільки тому, що влітку є канікули. Або ще гірше, вони вважають, що я працюю тут спеціально, щоб створювати способи змусити їх страждати. Якою б не була причина, зрозуміло, що батьки переконані, що в усьому винна я і всі інші вчителі.
10. Батьки-драма
Місія цих батьків — взяти незначний інцидент у школі, роздути його та повторювати про це так часто, як це необхідно, щоб створити проблему. Для різноманітності іноді бувають сльози, іноді — крики, але драма є завжди. Це не закінчиться, поки не залучать шкільну раду і кожна мама й тато на дитячому майданчику не почують про цю несправедливість.
Нагадуємо, в Україні цьогоріч школам рекомендують підписати Меморандум співпраці між адміністрацією, вчителями, учнями та батьками, який має узгодити правила взаємодії та покращити успіхи дітей.