facebook

Під час перерви лунає сигнал “Повітряна тривога”: хто має евакуювати учнівство

Під час перерви лунає сигнал “Повітряна тривога”: хто має евакуювати учнівство

Інформує Всеосвіта.
Під час перерви лунає сигнал “Повітряна тривога”: хто має евакуювати учнівство
Дії вчителя в разі загрози ракетних ударів та загрози нападу на заклад освіти — наказ, який затверджує порядок раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу, набув чинності та спричинив чималий резонанс в суспільстві.

Офіс освітнього омбудсмена Сергія Горбачова повідомляє, що згідно з наказами в разі ймовірної ракетної атаки або в разі ризику нападу на освітній заклад працівники мають тієї ж хвилини почати виконувати перелік заходів, які буде спрямовано на забезпечення безпекових умов для всіх здобувачів освіти. Зокрема педпрацівники зобов’язані сприяти ефективному та швидкому реагуванню на події, що відбуваються.
Повітряна тривога лунає на перерві
Для проведення евакуації у позаурочний час школи зобов’язані самостійно розробити алгоритм дій їхнього навчального закладу, щоб учні могли спокійно і без паніки спуститись до укриття, якщо вони перебувають поза класом чи без нагляду вчителів. Найпопулярнішим методом контролю за безпековою ситуацією в школі є чергування вчителів на перервах. У кожного чергового згідно розробленого графіку  має бути власна зона відповідальності. На маленьких перервах педагоги повинні знаходитися біля своїх класів, а під час великої — в межах території школи. Важливо налагодити відповідальності кожного учасника освітнього процесу, тому під час повітряних тривог поряд з учнями завжди мають бути вчителі, які їх скоординують в разі необхідності.

Чтайте також:  Як зміняться зарплати вчителів у 2024 році, – розповіли в МОН

Алгоритм дій разі виникнення загрози ракетних ударів закріплено рекомендаціями МОН ще у серпні 2022 року. Нагадуємо, почувши сигнал оповіщення працівники мають  організувати переміщення учасників освітнього процесу у супроводі з вчителем або відповідальною особою, яка після завершення небезпеки та оголошення відбою сигналу організує повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевірятиме наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки. Натомість Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) радить адміністрації навчального закладу:

  1. створити єдиний канал комунікації в закладі освіти між керівництвом закладу та учасниками освітнього процесу на випадок повітряної тривоги, щоб оперативно ділитися інформацією щодо ситуації в закладі;
  2. проінструктувати учасників освітнього процесу на випадок, якщо під час повітряної тривоги буде пошкоджено інтернет та мобільний зв’язок, де розташоване укриття й де після закінчення повітряної тривоги батьки зможуть забрати дитину.

Дії адміністрації, педколективу та інших співробітників закладу освіти в разі виникнення загрози нападу
В Україні вже набув чинності Наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України, який затверджує Порядок раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти. В наказі зазначаються такі вимоги до адміністрації та працівники освітньої установи:

  • організувати, забезпечити та проконтролювати виконання заходів, спрямованих на створення безпечних умов перебування учнів у закладі освіти;
  • розробити та затвердити план евакуації, порядок оповіщення учнів і освітян та алгоритми їх дій;
  • створити команду реагування, затвердити її склад (не менше ніж три працівники) та розподілити між ними обов’язки, а також вжити заходи щодо унеможливлення доступу на територію закладу освіти сторонніх осіб;
  • забезпечити проведення комплексного обстеження стану об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, маршруту руху до них, вказівників, надійності охорони закладу освіти (не рідше ніж один раз на шість місяців);
  • ознайомити учасників освітнього процесу з планом евакуації та порядком оповіщення, перевірити належне функціонування об’єктової системи оповіщення (гучномовці, шкільні дзвінки, сирени) та системи протипожежного захисту закладу освіти;
  • запланувати проведення щорічних заходів щодо дій учнів і освітян у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти (не рідше ніж чотири рази впродовж навчального року).
Чтайте також:  Нова реформа освіти — від чого залежить, чи закриють школу в селі

Більш детально ознайомитися з основними положеннями документа можна за посиланням. Завантажити паспорт безпеки закладу освіти можна тут.

⚠️ Всеосвіта закликає кожного: ніколи не нехтуйте сигналом повітряної тривоги — щоразу йдіть до укриття!

Джерело.


Повернутись вверх