facebook

В Україні за рік зафіксували близько 100 випадків булінгу у школах: чи карають за це…

В Україні за рік зафіксували близько 100 випадків булінгу у школах: чи карають за це…

Протягом останніх п’яти років в Україні відкрили понад 600 справ через факти булінгу в навчальних закладах. Здебільшого порушники відбулися штрафами.

За даними ЮНІСЕФ, в Україні 67% підлітків у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою психічного або фізичного насильства. До повномасштабної війни щороку у нашій державі фіксували близько 150 фактів булінгу щороку.

Скільки випадків булінгу зафіксували у час війни

У 2022 році ця цифра зменшилася до майже 80, а торік – майже 100.

Найчастіше торік за цькування притягували до відповідальності підлітків віком від 14 до 16 років – 51 рішення. Також справи стосувалися правопорушень, скоєних групою людей або повторно підлітками такого ж віку.

Відповідати за те, що не повідомили про випадки цькування, можуть і директори шкіл. У 2023 році зафіксували такий випадок.

Розумієте, що шкільна очна освіта перестала давати дитині базові знання? Це не привід для паніки. Щоб відчути різницю у підході до викладання та забезпечити дитину найкращими навчальними матеріалами, випробуйте дистанційне навчання у школі “Оптіма” або ж зверніться до репетиторів від Optima Academy.

Чтайте також:  Реформа старшої школи: кількість предметів скоротять, 45% випускників вирушать до ПТУ

Як карають порушників

Здебільшого порушників карають штрафами. За п’ять років призначили виправні роботи лише двічі. Ці випадки трапились у 2019 році на Житомирщині та Херсонщині. Виправні роботи призначили на 20 годин.

Зазначимо, в Україні відповідальність за булінг у навчальних закладах з’явилася у 2018 році. Відповідно до закону порушник має сплатити штраф на суму 850 – 3400 гривень та відбути громадські роботи від 20 до 60 годин.

Адміністративну відповідальність можуть накласти на особу, якій виповнилося 16 років. Якщо дитина молодша, за її вчинки відповідають батьки.

Джерело.


Повернутись вверх