facebook

Чим займається і скільки заробляє асистент вчителя: відповідь омбудсмена

Чим займається і скільки заробляє асистент вчителя: відповідь омбудсмена

Офіс освітнього омбудсмена уточнив, які обов’язки має асистент вчителя та пояснив, на яку зарплату можуть розраховувати спеціалісти.

Детальне пояснення оприлюднила пресслужба Офісу.

До штату навчального закладу для того, щоб діти з особливими потребами досягли необхідних результатів у навчанні, ввели посаду асистента вчителя. Такі нововведення передбачені частиною 4 статті 33 Закону України “Про освіту” та частиною 8 статті 44 Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

В Офісі омбудсмена зазначають, що асистент вчителя допомагає вчителю здобувати знання та розвивати здібності й навички дитині з особливими освітніми потребами, яка навчається в інклюзивному класі.

Ключові функції асистента вчителя:

  • спостереження за дитиною для вивчення її індивідуальних особливостей, схильностей, інтересів та потреб;
  • участь в організації освітнього процесу дитини з особливими освітніми потребами;
  • участь у розробці індивідуальної програми розвитку дитини;
  • участь у підготовці індивідуального навчального плану та індивідуальної навчальної програми;
  • адаптація освітнього середовища, навчальних матеріалів відповідно до потенційних можливостей, враховуючи індивідуальні особливості розвитку дитини з ООП;
  • оцінка спільно з вчителем/вихователем рівня досягнення кінцевих цілей навчання, передбачених індивідуальною програмою розвитку;
  • підготовка інформації для учасників засідання Команди супроводу за результатами спостереження за дитиною щодо її індивідуальних особливостей, інтересів та потреб;
  • надання інформації батькам, педагогічним працівникам про особливості розвитку таких дітей.
Чтайте також:  Яку зарплату отримує учитель без стажу

Асистент вчителя зобов’язаний також підвищувати свою педагогічну майстерність, володіти навичками з надання домедичної допомоги, використовувати лише державну мову, допомогати у навчанні усім учням без виключення, брати участь у розбудові інклюзивного освітнього середовища тощо.

Педагогічне навантаження асистента вчителя у закладі загальної середньої освіти становить 25 годин на тиждень. Одна ставка асистента вчителя вводиться у навчальних закладах, які вже запровадили інклюзивне навчання. Чинним законодавством передбачено, що такому фахівцю встановлюється 10-12 тарифний розряд. Вчителю, який працює з асистентом, встановлюється доплата 20% від посадового окладу.

Джерело.


Повернутись вверх