facebook

“Голодний вчитель – злий вчитель”: експерт про ситуацію у сфері освіти в Україні

Віктор Громовий закликає суспільство та Уряд до конкретних дій популяризації освіти в цілому.

У нашому суспільстві іде боротьба двох підходів щодо заробітної плати педагогічних працівників. Один підхід можна описати фразою “ви самі згодилися працювати за таку оплату праці”, інший — підвищення заробітної плати вчителям буде на користь усім. Про це розповів освітній експерт Віктор Громовий у відеозверненні на своїй сторінці фейсбук.

Другий підхід має бути єдиним, бо голодний вчитель — злий вчитель. Голодний вчитель не має можливості для професійного розвитку, — сказав Віктор Громовий.

Він зазначає, що всюди у світі радикально збільшуються витрати на освіту. Потрібен новий освітній простір, потрібно компенсувати підвищені ризики вчителів. І лише в Україні забрали з освіти 5 мрд грн.

Така ж невтішна ситуація і з педагогічними кадрами, — зазначив освітній експерт. Наразі у школах величезна кількість оголошень про вакансії. Стрічка у фейсбуці розділяється на дві частини: одні вчителі викладають фото з квітами й святковим настроєм, інші пишуть, що нарешті спекалися школи.

Ми опинилися на порозі повного розвалу системи освіти. Треба прямо зараз починати працювати над виправленням ситуації, — закликав Віктор Громовий.

Він додав, що крім демагогії про важливість вчителів, треба робити реальні кроки аби підвищити заробітну плату педагогів та формувати в суспільстві повагу до освітян.

Чтайте також:  Положення про спеціальну школу: МОН пропонує проєкт для обговорення

Джерело.


Повернутись вверх