facebook

Скоротять удвічі: які університети опинилися перед загрозою закриття?

Скоротять удвічі: які університети опинилися перед загрозою закриття?

У МОН розповіли про кардинальні зміни у системі вищої освіти

Заступник міністра освіти і науки України з питань вищої освіти Михайло Винницький заявив, що 15 років тому в Україні було 350 вишів. При цьому в одному ЗВО навчалося 6,7 тисячі студентів, – повідомляє Освіта 24.

Проходить 15 років, ми маємо 300 закладів і приблизно 3400 студентів на виш – вдвічі менше, і демографія, на жаль, сумна. І маємо інфраструктуру, яка була побудована для одної кількості студентів, а сьогодні їх менше вже вполовину,– зауважив Винницький.

І повідомив, що у державній системі України є близько 170 ЗВО.

Чи можна паличкою Гаррі Поттера зробити так, щоб цих університетів стало 100? Це людське життя, це інституції, це випускники, студенти й батьки. Ми йдемо еволюційним шляхом і розуміємо що кількість університетів треба зменшувати. Ті, що залишилися, модернізувати,– заявив заступник міністра освіти.

І додав, що на це є кошти, закладені з бюджету Світового банку. Але не для 170 вишів. Тому окремі з них об’єднають: слабші ЗВО приєднуватимуть до сильніших. Як-от у Дніпрі цьогоріч: два виші приєднали до третього, сильнішого, і створили, за словами посадовця, достатньо сильний третій університет Дніпра.

Чтайте також:  Карпачов дав поради школярам і батькам, як обрати спеціальність під час вступу: слід звертати увагу на два моменти

Також Винницький зазначив, що МОН планує прибирати так звані філії університетів.

Джерело.


Повернутись вверх