facebook

Чекайте на глобальні зміни: у МОН зробили заяву про зміни навчання в школах

Чекайте на глобальні зміни: у МОН зробили заяву про зміни навчання в школах

Міносвіти планує масштабні нововведення для старшокласників
Старшокласники в Україні зараз можуть обирати профілі у школі, але ця система працює неправильно. Відповідну заяву зробив заступник голови Міносвіти України Андрій Сташків під час міжнародного семінару.

За його словами, школи з різними профілями нерівномірно розподілені в межах держави та здебільшого не забезпечують очікуваної гнучкості у навчальних програмах. За словами Сташківа, ситуацію має змінити реформа профільної середньої освіти, яку планують розпочати у 2027 році.

Заступник міністра зазначив, що старшокласники після старту реформи зможуть обирати профілі навчання, а також додатково вибрати курси та предмети поза межами профілю або для його посилення.

“Тому учні нарешті зможуть вибирати та вивчати предмети, які їм цікаві. І головне – ті, які будуть потрібні їм у майбутньому”, – додав Сташків.

Він також розповів, що МОН розглядало різні системи освіти в Європі – у міністерстві врахували досвід та виклики, з якими зіткнулися інші країни.

Нагадаємо, у більшості державних навчальних закладах шкільні зимові канікули триватимуть 2 тижні. Довше будуть канікули у тих школярів, ​​які навчалися восени тоді, коли інші відпочивали тиждень.

Чтайте також:  Реформа старшої школи: в МОН назвали три вагомі причини переходу на 12-річну систему освіти

Деякі навчальні заклади у жовтні поточного року вирішили, що поки що не холодно і немає відключень електроенергії, школярам краще повчитися, а на зимових канікулах довше відпочити.

В основному початок зимових канікул в Україні припадає на кінець грудня. Але навчальні заклади мають право самі визначати точну дату, коли у їхніх школярів розпочнуться канікули.

Джерело.


Повернутись вверх