facebook

Сума залежатиме від бала НМТ: що відомо про систему студентських грантів, яку хочуть запустити в Україні в 2024 році

Сума залежатиме від бала НМТ: що відомо про систему студентських грантів, яку хочуть запустити в Україні в 2024 році

Заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький розповів, що студенти зможуть отримувати гранти на навчання вже у 2024 році. Сума такої допомоги від держави залежатиме від бала, які випускники отримають на зовнішньому незалежному оцінюванні або національному мультипредметному тесті.

Про це посадовець повідомив на своїй сторінці у Facebook. За його словами, решту залишеної суми студенти оплачуватимуть самостійно або зможуть отримати пільговий кредит чи соціальний грант. Таким чином, зазначають у МОН, зростатиме якість пропонованої освіти й посилиться конкуренція університетів.

Сума гранту залежатиме від бала ЗНО/НМТ. Іншу частину студент співфінансуватиме або матиме можливість отримати пільговий кредит чи соціальний грант (для вразливих категорій населення). Конкуренція університетів за вступника з державним грантом посилитися, що сприятиме якості пропонованої освіти”, – написав Винницький.

Він підкреслив, що держава має надавати можливість отримувати освіту за вільним вибором та більшій кількості молоді. За його словами, ті професії, які необхідні для державного сектору економіки (лікарі, вчителі, атомні енергетики тощо) так само зберігатимуться та визначатимуться Кабінетом міністрів.

Винницький зазначив, що таку систему отримання грантів планують запустити вже з вересня 2024 року. За прогнозами МОН держава зможе допомогти отримати якісну освіту вдвічі більшій кількості вступників. Зокрема, службовець додав, що велика кількість студентів віддасть перевагу й ІТ-галузі, що сприятиме розвитку інновацій та швидкій відбудові України.

Чтайте також:  "Траву не виривають руками, якщо є газонокосарка". Освітянин спростував міф про таблицю множення на прикладі продавчині з ринку

“Ми маємо відійти від “чорно-білого” поділу “бюджетник-контрактник”. Умовний “бюджетний пиріг” має стати доступним більшій кількості вступників. Замість сьогоднішніх 25% вступників, які отримують бюджетне фінансування, 50–60% студентів мають отримувати державну підтримку здобуття освіти через гранти. Ця підтримка може покривати не всю вартість навчання, але все ж уможливить більшій кількості здобувачів вступити на омріяну освітню програму в ЗВО, який на все життя гордо називатимуть “алма матер”, – зазначив заступник міністра освіти.

Він наголосив, що держава має підтримувати українську ІТ-галузь фінансово. За його словами у 2023 році 25% абітурієнтів вступили на бюджет, а інші 75% вчаться за власний кошт. Винницький зазначає, що такий розподіл не призводитиме до доступності вищої освіти і не сприятиме розвитку ІТ-напрямку.

Джерело.


Повернутись вверх