facebook

Чи мають право батьки забирати дітей із закладу освіти під час повітряної тривоги?

Чи мають право батьки забирати дітей із закладу освіти під час повітряної тривоги?

Відповідно до ч. З ст.55 Закону України “Про освіту” батьки здобувачів освіти зобов’язані:

дбати про‼️ фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

Держава надає батькам здобувачів освіти ‼️ДОПОМОГУ у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають ‼️поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і ‼️філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу (ч. 4 ст. 55 Закону України “Про освіту”).

 

‼️‼️‼️Отже, батьки зобов’язані дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, тим самим усвідомлювати ступінь відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків, які спричинили настання небажаних наслідків.

Держава надає батькам ДОПОМОГУ у реалізації їх батьківських прав і обов’язків. В даному випадку, держава потурбувалася про функціонування безпечного місця в закладі освіти під час повітряної тривоги, а батьки самі приймають рішення щодо перебування чи неперебування дитини в укритті.

‼️”ДОПОМОГА” не може бути розцінена як “ПРИМУС”.

Чтайте також:  Синдром невдахи. Олег Чабан пояснив, чому не треба сварити дітей за оцінки, і порадив розповісти їм про свою першу двійку

Заклад освіти має право відповідно до заяви батьків ОСОБИСТО батькам передати дитину із закладу освіти під час повітряної тривоги.

Дане правило має бути зазначено у внутрішніх документах закладу освіти та оприлюднено для ознайомлення батьками.

Джерело.


Повернутись вверх