facebook

Які грошові оплати можуть обліковуватися в закладах освіти – роз’яснення омбудсмена

Які грошові оплати можуть обліковуватися в закладах освіти – роз’яснення омбудсмена

Обов’язок батьків – піклуватися про своїх дітей, а держави – забезпечувати доступність та безоплатність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних закладах освіти. Про це заявив Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, пише LIGA ZAKON

Право здобувати освіту без внесення плати за надання освітніх послуг закріплено у статті 53 Конституції. Крім того, категорична заборона збору коштів учасниками освітнього процесу регламентується положеннями законів України «Про освіту»«Про повну загальну середню освіту».

З огляду на ст. 58 Закону України «Про повну загальну середню освіту», вимоги адміністрації до батьків учнів збирати кошти на ремонт школи, класу, закупівлю підручників, миючі засоби тощо є безпідставними та незаконними.

Згідно з частиною третьою статті 30 Закону України «Про освіту», заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

Які оплати у школах є законними? Як зазначає омбудсман, законно здійснити грошову оплату в закладі освіти можливо за платні послуги, які надані за згодою батьків та здійснюються на підставі угоди між закладом освіти та батьками. Перелік платних послуг на сьогодні визначений Постановою №796.

Чтайте також:  Позапланові перевірки шкіл і садочків в Україні: голова ДСЯО натякнув, кому готуватись і що їх чекає

Також до незаборонених джерел фінансування належать благодійні внески. Батьки можуть робити такі внески на спеціальний розрахунковий рахунок закладу виключно на добровільних засадах. Ніхто не має права примушувати батьків здавати будь-які кошти. При здійсненні благодійних внесків треба вказувати призначення платежу та перевіряти фінансову звітність закладу щодо цільового використання таких внесків.

Джерело.


Повернутись вверх